Milyonlarca esnaftan ortak çağrı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, '2 milyonu aşkın esnaf Pazartesi günü sabahı iş yerlerini açmayı bekliyor' dedi.

Milyonlarca esnaftan ortak çağrı
Milyonlarca esnaftan ortak çağrı
GİRİŞ 15.05.2021 12:04 GÜNCELLEME 15.05.2021 12:04
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Pandemi başladığından bu yana yaklaşık 14-15 aydır yüzbinlerce esnaf ve sanatkarın siftahsız dükkan kapattığını ya da kapalı oldukları için hiçbir iş yapmadan biriken borçlarını ödeyemediklerine dikkati çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kayıtlı ekonomi içerisinde yer alan esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerleri 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açılmayı beklemektedir. Bunun için zaman kaybedilmeden, pazartesi günü beklenmeden işletmelerin açılışları ile ilgili kafalardaki soru işaretleri giderilmeli ve çalışma şekil ve şartları belirlenmelidir.

Tüm sektörlerde endişeli bekleyişe bir son verilmelidir. Çünkü iş yapamayan on binlerce esnaf ayakta kalma ve yaşam mücadelesi verirken belirsiz bekleyiş esnafımızı tedirgin etmektedir. Zamanında tedarik olması için şimdiden tedbir alınmalı" diye konuştu.

Başkan Erdoğan'dan son dakika normalleşme açıklaması! Tedbirler ne zaman gevşeyecek?

"ÖZEL GÜNLERDEN HİÇBİR GELİR ELDE EDİLEMEDİ"

Bir yılı aşkın süredir iş yerleri genelge ile kapatılan esnaf ve sanatkarın ayakta kalma mücadelesi verdiğini son üç dini bayram ile geçen özel günlerden hak ettiği geliri elde edemediğini anlatan Palandöken, "Esnafımızın biriken borçlarının ödenmesi ve ayakta kalması için zaman kaybedilmeden iş yerlerinin açılış kriterleri hemen belirlenmeli ve 17 Mayıs sonrasına erteleme yapılmamalı. Çünkü esnafımızın kapanmaya değil acil açılmaya ihtiyacı var. Bu desteğin artık esnafımıza verilmesi kaçınılmaz oldu.

Esnafımızın daha fazla mağdur edilmesine müsaade edilmemeli. Aylardır kapalı olan ve iş yapamadığı için büyük mağduriyet yaşan esnafımızın derin bir nefes alması sağlanmalıdır" şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 101
 • RTE 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis oyuna gelme seviyeli acilisa gec,Rabbim reise yardim edsin isi zor metrebasi hain firsatci var.
  Cevapla
 • Aaa 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne oyunu hacı esnaf çok arkadaşım var kiraları ve senetlerini ödeyemediği için icralık
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Esnaf im senet yatiramadik banka kredileri esnaf yatiramadik
  Cevapla
 • yazık 1 yıl önce Şikayet Et
  Küreselcilerin oyunu orta kesimi bitirip herkesi köle kendilerini efendi yapacaklar
  Cevapla
 • esnaf 1 yıl önce Şikayet Et
  memur arkadaşlar sizin kapanma isteğiniz maaşınız kesilene kadardır
  Cevapla
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne kapanması esnaf bitmiş heryer kapalı bankalar calıştı vergiler çalıştır elektirigi ödeme keserler sonra yasak neyin yasagı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle