Bayraktar TB3 SİHA'dan ilk görüntü! Haluk Bayraktar paylaştı

Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, TCG Anadolu gemisine iniş yapabilecek olan Bayraktar TB3 SİHA’ların görüntüsünü ilk kez paylaştı.

Bayraktar TB3 SİHA'dan ilk görüntü! Haluk Bayraktar paylaştı
Bayraktar TB3 SİHA'dan ilk görüntü! Haluk Bayraktar paylaştı
GİRİŞ 07.05.2021 16:40 GÜNCELLEME 07.05.2021 16:42
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Savunma sanayide yerli ve milli üretimlere hız kesmeden devam ediliyor. Dünyaya parmak ısırtan İHA ve SİHA'lar için birçok ülke sıraya girmiş vaziyette. Son olarak Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, TCG Anadolu gemisine iniş yapabilecek olan Bayraktar TB3 SİHA’ların görüntüsünü ilk kez paylaştı.

3D çizimde SİHA'nın kalkışını sağlayacak özel makara sistemi de görüldü. Ayrıca kanatların kırılım noktaları da dikkat çekti.

İsmail Demir duyurdu: F-35'te bomba gelişme! ABD Türkiye'ye mektup gönderdi

UÇAK GEMİSİNE İNİP KALKABİLECEK

Bayraktar, TB3 SİHA'ların sahip olacağı özelliklerini geçen ay paylaşmıştı. Sınıfında benzeri olmayan bir uçak geliştirdiklerini ifade eden Bayraktar, "Bayraktar TB3 diye uçak gemisine inip-kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak geliştiriyoruz. Kanatları katlanıyor, uçak gemisine iniyor, 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor" şeklinde konuşmuştu.

Türkiye, hava savunmada 'Hisar' ile donatılacak!

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “TCG ANADOLU’yu bir silahlı insansız hava aracı gemisinde dönüştürecek çeşitli sabit kanatlı İHA projelerimiz var” açıklamasında bulunmuştu.

YORUMLAR 75
 • Ümit Kaynar 3 yıl önce Şikayet Et
  Helâl olsun.
  Cevapla
 • DOBRA 3 yıl önce Şikayet Et
  heykel yokmu
  Cevapla
 • arafta 3 yıl önce Şikayet Et
  Gurur duyuyorum
  Cevapla
 • Meyve Veren Ağaç 3 yıl önce Şikayet Et
  Depreme koş , sele koş , hastahaneler tam tıkır , para yardımı , yaşlıya maaş , yer altı yer üstü , denizaltı , Deniz üstü , hava gücü , kara gücü , son teknolojik silahlar , kalkınma söz sahibi olma , varda var saymakla bitmeeeez bu musibette milletine gayretle yardıma koşmak bu Aşkla ve şevkle olur . BIRAKIN MİLLET ÖLSÜN DİYEN BİR DEVLET YOOOK ALLAHIM rmeği Geçenlerden Razı olsun İnşaAllah
  Cevapla
 • Ali aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim güzel yazmışsın rabbim senin gibi vatan evlatlarının sayısını artırsın
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Yüreğinize sağlık
  Cevapla
 • vatan sevdalısı 3 yıl önce Şikayet Et
  bu gemiden en az beş tane yapmamız gerekir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle