Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi! Gözler Elon Musk'ın açıklamalarında

8 yıl önce piyasaya çıktığında kimsenin ilgi göstermediği Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk'ın tweetleriyle yön buluyor.

Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi! Gözler Elon Musk'ın açıklamalarında
Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi! Gözler Elon Musk'ın açıklamalarında
GİRİŞ 05.05.2021 08:59 GÜNCELLEME 05.05.2021 09:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

 Dogecoin son 6 ayda yüzde 30 bin kazandırdı ve her geçen gün yükselişe devam ediyor. Sınırsız sayıda bulunan Dogecoin'e yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekiyor.

MASAK'tan kripto para piyasası için rehber

Son günlerde hareketli seyreden kripto para birimlerine ilgi devam ediyor. En dikkat çeken kripto paralar arasında Bitcoin başı çekerken Ethereum ve Dogecoin de küresel bazda hızlı hareket etmeye başladı.

Özellikle Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk’ın attığı tweetlerle herhangi bir sebep olmadan yükseliş gerçekleştiriyor.

Dogecoin'in piyasa değeri Tether'i geçti

DOGECOIN’İN 8 YILLIK SERÜVENİ

Dogecoin 2013 yılında 8 yıl önce piyasaya çıktığında 0.002 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Türk Lirası’nı baz alarak hesapladığımızda ise kur o dönemde 1.75 liraydı ve 1 Dogecoin’in fiyatı 0.0035 lira seviyesindeydi.

Uzun yıllar fiyat ve miktar hareketinden yoksun işlem gören Dogecoin 2020 yılında milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetiyle popüleritesini artırmaya başladı. 1 Aralık 2020 tarihinde 0.023 dolara yükselen Dogecoin günümüzde 1 dolara yakın seviyeden işlem görmeye başladı.

Bugün (05/05/2021) saat 04:21’de Dogecoin 0.67 dolar seviyesini gördü. 1 Dogecoin’in fiyatı 5.56 lira seviyesine kadar yükseldi.

ELON MUSK DESTEKLİYOR

Milyarder iş adamı Elon Musk Dogecoin’e olan desteğini sürdürüyor. Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta çıkacağı Saturday Night Live programında Dogecoin’e ilişkin açıklamalarda bulunacağı iddiasıyla yükseliş hız kazanıyor. Musk’ın SNL’de çılgın fikirler ortaya atacağı beklentisi oluştu. Bir Twitter kullanıcısının Dogecoin’e ilişkin açıklama yapıp yapmayacağını sorması üzerine Musk “Kesinlikle” cevabını da verdi. 8 Mayıs’ta  Musk’ın katılacağı program TSİ 18:30’da NBC’den takip edilebilecek.

SINIRSIZ SAYIDA VAR VE YÜKSELİŞİN SEBEBİ SPEKÜLATİF

Dogecoin diğer güçlü kripto paralar gibi sınırlı sayıda bulunmuyor. Sınırsız sayıda Dogecoin piyasada işlem görüyor. Yükselmesine sebep olarak ise sadece Elon Musk’ın açıklamaları öne çıkıyor. Bunun dışında sosyal medyada ve kulaktan kulağa yayılan “1 doları aşacak” söylentileri de yükselişi tetikliyor. Dogecoin yatırımı yaparken dikkat etmek ve stop loss seviyesini mutlaka belirlemek gerekiyor.

6 AYDA YÜZDE 30 BİN KAZANDIRDI

Son 6 aylık grafiği incelediğimizde 6 liraya yaklaşan fiyatıyla Dogecoin 6 ayda yüzde 30 bin, 3 ayda yüzde 1718, 1 ayda yüzde 1176, 1 haftada yüzde 176, son 24 saatte ise yüzde 70 kazandırdı.

KRİPTO PARA PİYASASINA DİKKAT EDİN

Kripto para piyasasına yeni girdiyseniz öncelikle küçük miktarlarla işlem yapmaya başlayın. İşlemlerin nasıl gerçekleştiğini, gün sonunda yüzdesel değerleri gördükten sonra bilgi sahibi olduğunuzu düşündüğünüzde işlemlerinizi artırmayı düşünebilirsiniz. Unutulmamalı ki tüm paranız bir anda kaybolabilir. Kripto para piyasalarında marj aralığı olmadığı için çok sert kayıplar ya da kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu konuya ilişkin henüz yetkilendirilmiş kurumlar ve kişiler olmadığı için kripto para önerisinde bulunanlara güvenilmemesi gerekiyor. Sosyal medyada kripto para işlemiyle küçük paralarla büyük servetler edindiğine dair yapılan yayın ve reklamlara da itibar edilmemesi gerekiyor.

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • erbat 1 gün önce Şikayet Et
  10 bin kisi parasini istese batar bu sistem
  Cevapla
 • mişmiş-1 1 gün önce Şikayet Et
  Bu sanal para sistemleri, kripto para sistemlerinin tek amacı şudur. Fiziki olmayan uydurma sanal bir şeyi fiziki olan kıymetli mal ile değişimini sağlamak. Yani insanların elindeki kıymetli menkulu yine onların hırslarının zaafından yararlanarak çalma sanatıdır. Basit bir dolandırıcılık sistemidir. Önce 1'e 100 verir müşteri çeker. Medya zaten ellerinde. Medya ile hırslarına yenilenleri mıknatıs gibi çeker. İnsanlar o sanal paraya elinde avucunda ne varsa yatırdıktan sonra bir manipülatif tweet, hoop sonrada güm, birden olmayan sanal bir şeyin değerini düşürürler. Ne oldu senin evin araban bağın bahçen eridi gitti. Tamamen kumar Kumarda da her zaman kasa kazanır kural budur.
  Cevapla
 • Murat gözükara 1 gün önce Şikayet Et
  Elonmuskun sahibi olduğu bitcoinlerden uzak durun... Gizli sahibi.... Sümük gibi insanı sömüren vampirdir... Niye bitcoinler hakkında konuşuyor üreten kendisi
  Cevapla
 • hizacı 1 gün önce Şikayet Et
  soytarı köpek
  Cevapla
 • Misafir 1 gün önce Şikayet Et
  Yine keriz silkeleme operasyonu. Bizim ülkemizde de açız diyerek ağlayanlar binlerce TL'sini kaptırır, sonra ona buna suç atar.
  Cevapla