İsmail Demir duyurdu! M-60 tanklarına yerli sistem

SAVUNMA Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN tarafından geliştirilen VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi'nin hareketli tank atışlı testlerine başladığını duyurdu.

GİRİŞ 03.05.2021 15:47 GÜNCELLEME 03.05.2021 15:57
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki M60TM tanklarımızın bir yandan modernizasyonunu bir yandan tüm bileşenlerinin millileştirilmesini sağlıyoruz. Böylece dışa bağımlılığı azaltırken, tanklarımızı yüksek performanslı güncel sistemlerle donatıyor ve ömür devri sürelerini uzatıyoruz. Bu kapsamda ASELSAN tarafından geliştirilen VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi'nin hareketli tank atışlı testlerine başladık. Hareketli tanktan duran hedeflere atışlar başarıyla gerçekleştirildi. Yıl sonuna kadar yeni tank atış kontrol sistemimizi kalifiye etmeyi hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • hik met 1 ay önce Şikayet Et
  tek firma, tek tank olmaz.
  Cevapla
 • mühendis 1 ay önce Şikayet Et
  Altay tankını beceriksiz bir firmaya verdiler yıllardır milli tankı bekliyoruz, eskileri güncelleyerek devam ediyoruz. Devlet büyüklerine sesleniyorum; tecrübesi olmayan firmalara ihale vermeyin.
  Cevapla
 • ziya hoja 1 ay önce Şikayet Et
  adam ne yapsın ne motormu var almanya vermedi mecbur yerli motor üretilene kadar süreç bu şekilde devam edecek bilmeden boş yorum yapıyorsun kaybol çabuk
  Cevapla
 • Tlaic 1 ay önce Şikayet Et
  Koç grubuna vermek lazım dimi
  Cevapla
 • neye yarayacak 1 ay önce Şikayet Et
  tank savaşı mı var bizim bilmediğimiz 1950lere dönüş mü var, modern tank avcısı hava araçları, nerdeyse bakkallarda satılmaya başlanan yüzbinlerce ATGM ler, mayınlar iptal mi oldu? Nedir bu tank tank tank yatırımları tövbe tövbe. HSS nerede 12 yıl oldu daha 1 üste HSS yok. Karakollara havan roket yağmur gibi yağıyor, şehitler var savunma sanayinden tık yok durduramıyor koca aselsan roketsan tübitak. tank ne yav bu devirde.
  Cevapla
 • dervaz 1 ay önce Şikayet Et
  ne zırvalıyorsun sanırım kenyada serengetide yaşıyorsun bir sürü savunmada gelişme var hala bunları göremeyecek kadar kör zihniyetle el yordamı ile milli savunmayı kötülüyorsun görmezden geliyorsun yuh beee
  Cevapla
 • doğrucu dayı 1 ay önce Şikayet Et
  TÜM M60AA3LERİ ne M60TM seviyesine çıkartır Leopard 2a4leri de Altay kuleli modernize edersek Altay gelene kadar bizi idare eder..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle