TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ihracat rakamlarını değerlendirdi

İhracat rakamlarını değerlendiren TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, "Faaliyetlerini pandemi şartları altında devam ettiren iş dünyamızın bu önemli başarısını memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ihracat rakamlarını değerlendirdi
TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ihracat rakamlarını değerlendirdi
GİRİŞ 03.05.2021 15:22 GÜNCELLEME 03.05.2021 15:22

Nisanda ihracatımız yüzde 109 artışla 18,8 milyar dolar olarak açıklandı. Bir süredir faaliyetlerini pandemi şartları altında devam ettiren iş dünyamızın bu önemli başarısını memnuniyetle karşılıyorum. Açıklanan bu rakamın aynı zamanda tüm zamanların en yüksek nisan ayı ihracat rakamı olmasını da ayrıca kıymetli buluyorum.

Ülkemizin ihracat potansiyelinin mevcut rakamların üzerinde olduğunu biliyoruz. Özellikle işletmelerimizin dijitalleşme oranının artması ile e-ihracat pazarından alacağımız payın da artacağına ve hem ihracat hem de e-ihracat rakamlarımızdaki artış eğiliminin önümüzdeki süreçte artarak devam edeceğine inanıyoruz. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’un ifade ettikleri üzere “Artık yıllık ihracatımızı 200 milyar dolar seviyesinin üzerine taşımayı konuşma zamanı gelmiştir.”

Bu rakamın özellikle pandemi sürecinde gelmiş olmasını iş dünyamızın gücünü göstermesi açısından önemsiyor, bu  başarıda payı olan bütün iş insanlarımızı tebrik ediyorum.

YAZDIR