Bakan Varank, Ali Babacan'ın mütevazılık oyununu bozdu

Bakan Varank, Ali Babacan'ın "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için "Fren Ali" demişlerdi." sözlerine Twitter'dan yanıt verdi.

Bakan Varank, Ali Babacan'ın mütevazılık oyununu bozdu
Bakan Varank, Ali Babacan'ın mütevazılık oyununu bozdu
GİRİŞ 02.05.2021 16:21 GÜNCELLEME 02.05.2021 16:25
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için "Fren Ali" demişlerdi." sözlerine tepki gösterdi. Babacan'ın sözde tasarruf oyununu bozan Varank, "Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim." dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kanal 42'de katıldığı canlı yayında Hazine Bakanlığı yaptığı dönemdeki sözde tasarruflarını anlattı. 

Babacan, "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için "Fren Ali" demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı." ifadelerini kullandı. 

"FREN AMA NEYE?"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise Babacan'ın tasarruf oyununu bozan bir tweet paylaştı. Varank Babacan'ın bakanlık döneminde yurt dışı seyahatlerindeki israfını sosyal medya hesabında bir bir yazdı.

Varank, Babacan'ın israftan kaçındığını iddia ettiği ifadeleri "Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?" cümleleriyle çürüttü.

YAZDIR
YORUMLAR 143
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  İki yüzlü münafik ,hem ak partiden vekil ol hem altını oy ,siyasetin mezarlığına gömüldün abin latif gibi
  Cevapla
 • 1071 7 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı traşlar bebecan !..
  Cevapla
 • meclis üyesi 7 ay önce Şikayet Et
  sayın varank ın tespiti çok doğrudur. babacanı biraz tanıdığım kadarıyla kendisi egosu yüksek bir şahsiyettir.
  Cevapla
 • Mahmut 7 ay önce Şikayet Et
  reis kadar yüksek olamaz
  Cevapla
 • Anlamaz ya 7 ay önce Şikayet Et
  Fren ali oldu şimdilerde adı yüzde 1 alabilecek mi acaba arkasından yürüyecek adam toplayacak para var mı sende varsa bu para nerden geldi açıkla yaptığın frenlerden mi topladın
  Cevapla
 • Kurtalan 7 ay önce Şikayet Et
  Bakanlık koltuğunda oturduğunda sesin çıkmıyordu taki REİS seni koltuktan tekmey ile. Kovaladıktan sonra sesin çıkmaya başladı senden adam olmaz REİS seni kovmakla çok iyi yapmış REİS yola devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle