Cedric, Thodex'in sahibinin kaçacağını 4 gün önce yazmış

Yabancı bir Twitter kullanıcısı 17 Nisan'da, Thodex'in bazı kripto paraları piyasanın altında fiyata sattığını ve bunun da kaçış stratejisi olduğunu belirtmiş.

GİRİŞ 23.04.2021 09:03 GÜNCELLEME 23.04.2021 12:52
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Kripto para şirketi Thodex'in işlemlerine ara vermesi ve kurucusu Faruk Fatih Özer'in 21 Nisan Çarşamba günü Arnavutluk'un başkenti Tiran'a kaçtığının belirlenmesinin ardından şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Sosyal medya ağı Twitter'da Cedric Gerard adlı bir kullanıcı, Thodex'in geçtiğimiz günlerde piyasa fiyatının yüzde 30 altına Dogecoin sattığını ve kripto paralarını almak isteyenlere izin vermediğini belirtti. Gerard, Thodex'in 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığını yazdı ve düşük işlem fiyatını gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

"BU KAÇIŞ STRATEJİSİNE BENZİYOR"

Sosyal medya kullanıcısı, tweetinde, "Türk borsası Thodex'i inceliyor musunuz? Dogecoin'i yüzde 30 piyasa fiyatının altında satıyorlar ve onları geri almaya çalıştığınızda paraları alıkoyuyorlar. Bir kaçış stratejisine benziyor mu? Bütün bunlar Dogecoin pompasına denk geliyor mu? 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde Dogecoin ticareti yaptılar" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

MASAK ŞİRKETİN HESAPLARINA BLOKE KOYDU

MASAK ise dün itibarıyla harekete geçti. Thodex firmasının Türkiye'deki finansal kuruluşlarda bulunan tüm hesaplarına bloke konuldu.

THODEX'İN KURUCUSU: KAÇMADIM, GERİ DÖNECEĞİM

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter'dan yaptığı açıklama ile iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Birkaç gün içinde Türkiye'ye geri dönüş yapacağını söyledi.

MAĞDUR VE ŞİRKET ÇALIŞANLARININ İFADESİ ALINIYOR

Mağdur ve şirket çalışanlarının ifadelerine İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğünde devam ediliyor. Şu ana kadar gözaltına alınan bulunmuyor.

MAĞDURLAR BİR BİR ŞİKAYETÇİ OLUYOR

Thodex'in işleme kapanmasının ardından mağdurlardan bir çoğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yüzbinlerce lirasını kaptıran mağdurlar, 19 Nisan'dan itibaren paralarını çekemediklerini ifade ettiler.

YAZDIR
YORUMLAR 41
 • Rıfkı 7 ay önce Şikayet Et
  bizimkilerde kafa leyla anca fiyat düştü, çıktı takibini yapıyorlar, elin adamı üstüne vazife olmadığı halde şirket satışlarını analiz ediyor, helal olsun
  Cevapla
 • Tiryak 7 ay önce Şikayet Et
  Fatih özer geri gelecek diyenler cook beklerler giden geri gelmez ciftlik bank tosuncuk geri geldimi banker kasteli geri geldimi ölme esegim yaz gelsin.
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  bu adamın önünü açanlar kimler acaba bunun gibi kaç genç var gecende biri çıkmıştı ferarili memur:))
  Cevapla
 • İşi biliyor 7 ay önce Şikayet Et
  Bu adamı üst düzey bürokrat olarak transfer etsinler, adam uyumamış, uyanıkları görüp uyarmış.
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Kerizler dolandırılsın ceremesini devlet çeksin. Yahu bize ne ,bir bin verirken iyiydi kaptırınca mı kötü oldu. Nasrettin Hoca fıkrası gibi;" Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun" derler adama. Bir de utanmadan devleti uğraştırıyorsunuz. Bu sahtekara para yatırırken bana mı sordunuz, şimdi de devlet paramızı kurtarsın . Ben olsam kılımı kıpırdatmam,çekin cezanızı.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Doğru olmaz, meydanı boş bırakırsan çakallar çoğalır, ithâlleri gelmeye başlar.
  Cevapla
 • Yaa Arkadaş 7 ay önce Şikayet Et
  Bırakın artık şu aptallara oh olsun edebiyatını, paranın aptalı akıllısı olmaz, o aptal dediklerinizle aynı gemideyiz, olay aptalları aşmış milli mesele olmuştur, fellik fellik para ararken ülkeden 2 milyar usd çıkarılmış kardeşim, bırakın aptalları adam 83 milyona gol attı, tam tersini düşün ülkeye 2 milyar usd girişi olsa ne kadar iyi olursa buda o kadar kötü, olay bu..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle