Bakan duyurdu: Nisan ve Mayıs ayında prim desteği verilecek

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara prim desteği sağlayacaklarını bildirdi.

Bakan duyurdu: Nisan ve Mayıs ayında prim desteği verilecek
Bakan duyurdu: Nisan ve Mayıs ayında prim desteği verilecek
GİRİŞ 14.04.2021 10:55 GÜNCELLEME 14.04.2021 11:48
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, yiyecek ve içecek sektörüne yönelik olan destek ödemesine ilişkin açıklamada bulundu.

Selçuk, “Nisan ve Mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektöründeki çalışanlarımıza destek sağlayacağız” dedi. 

Bakan Selçuk, Ramazanın içinde bulunduğu Nisan ve Mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara yönelik prim desteği sağlayacaklarını bildirdi.
 
Buna göre; Mart ayında çalışması olanlardan, Nisan ve Mayıs aylarında normalleşme desteğinden yararlanamayan ve çalışmaya devam edilen işçiler için işverenlerin SGK’ye ödeyecekleri asgari ücret üzerinden hesaplanan prim Bakanlık tarafından karşılanacak. Prim desteğinin yanı sıra yine aynı sektörde faaliyet gösteren işyerlerinde ücretsiz izne ayrılan sigortalılara da destek verilecek.
 
İşverenlerin bu destekten yararlanabilmesi için çalışanlarını e-SGK sistemi üzerinden sigortalılıklarını tanımlaması gerektiğini belirten Bakan Selçuk, ödemelerin ise çalışanlara İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Adalet mi 4 hafta önce Şikayet Et
  habire işverene destek verin zaten. Bir yıldır ücretsiz izinde olup 1150 TL ile aile geçindirmeye çalışan milyonlarca işçi var. İşsizlik sigortasında biriken paralar işçiden kesiliyor ama işçiden çok işverene gidiyor. Nasıl adalet bu böyle! Ücretsiz izindeki işçilerin sesini bir duyun artık
  Cevapla
 • Adem Bey 4 hafta önce Şikayet Et
  sayın bakan önce sözleşmelilerin kadrosunu verseniz daha iyi olmaz mı
  Cevapla
 • ayhan hami 4 hafta önce Şikayet Et
  oyun salonları kapandı. playstation kafeler kapısına kilit vurdu. 3 aydır gelir desteğ ide bitti.onlar ne olacak?
  Cevapla