Kuzugöbeğinin fiyatı uçtu! 200 TL'den satılıyor

Çam ağaçlarının diplerinden vatandaşlar tarafından toplanan kuzugöbeğinin fiyatı, et fiyatlarını üçe katlayarak kilosu 200 TL’den satılmaya başlandı.

Kuzugöbeğinin fiyatı uçtu! 200 TL'den satılıyor
Kuzugöbeğinin fiyatı uçtu! 200 TL'den satılıyor
GİRİŞ 13.04.2021 10:12 GÜNCELLEME 13.04.2021 10:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Denizli’nin Buldan ilçesinde iklim yapısı açısından zengin olmasıyla çam ağaçlarıyla kaplı ormanlarında vatandaşlar kuzugöbeği aradı.

Çam ağaçlarının yoğun olduğu kısımlardan vatandaşların topladığı kuzugöbeğine talep giderek artıyor. Kuzugöbeğinin kilo fiyatı açısından bakıldığında etin üç katı oldu.

Bu yıl kış ve bahar aylarında yağmur ve kar yağışının bol olmasıyla birlikte vatandaşlar çam ağaçlarıyla kaplı ormanlara akın ettiler.

Bölmekaya, Bozalan, Çamköy, Bostanyeri, Arıklar ve Süleymanlı bölgelerindeki çam ağaçlarının diplerinde kuzugöbeği arayan vatandaşlardan Ali Acar; “Bu yıl geçen yıla göre kuzugöbeği çok. Ancak havaların bir an da soğuması ilerleyen günlerde kuzugöbeğinin bozulmasına neden olabilir. Topladığımız kuzugöbeklerini kendimiz tükettiğimiz gibi alıcılara da yaş olarak kilosu 200 TL’den satıyoruz. Hem temiz hava alıyoruz, hem de para kazanıyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
et fiyatları
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • tunctunc 5 ay önce Şikayet Et
    Hala cok cok ucuz..Almanyada kilosu 1500 oyro.Kurtulmu$u ise 3000 bin oyro.
    Cevapla