Air France çöküşte: Fransa ile AB'den kurtarma operasyonu!

Fransa Ekonomi Bakanı Le Maire, kovid salgınından olumsuz etkilenen Air France'a maddi yardım yapılması için AB ile anlaşma yapıldığını duyurdu.

Air France çöküşte: Fransa ile AB'den kurtarma operasyonu!
Air France çöküşte: Fransa ile AB'den kurtarma operasyonu!
GİRİŞ 05.04.2021 02:46 GÜNCELLEME 05.04.2021 02:51
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Le Maire, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, AB Komisyonuyla müzakerelerin sonuçlandığını ancak yardım miktarının henüz netleşmediğini belirtti.

Bu iyi haberin şirketi daha rekabetçi olma konusunda teşvik etmesi gerektiğini söyleyen Bakan Le Maire, Air France’in Orly havalimandaki bazı iniş ve kalkış yerlerinden vazgeçmesi gerekeceğini dile getirdi.

Ekonomi Bakanı, devletin şirkete şu ana kadar 7 milyar avro yardımda bulunduğunu, Air France’ın karbondioksit salımını azaltmasını ve bu konuda dünya lideri olmasını beklediklerini ifade etti.

Air France-KLM ortaklığı, Kovid-19 salgının etkisiyle 2020'de 7,1 milyar avro zarar etmişti. Şirketin cirosu 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 59 azalmış, borcu iki katına çıkarak 11 milyar dolara ulaşmıştı.

ETİKETLER
fransa uçak air france
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ☪ Kürdüm ☪ 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Birliği (AB) Uluslararası Rekabet kurumunu ve denetleme Ağını hiçe sayıyor, Uluslararası yasalarına aykırı davranıyor ! ...Avrupa Birliği (AB) asla Aire France a para yardımında bulunamaz !!!!!!!!! .. ULUSLARARASI ve DEVLETLER ARASI KARTELLER . ... Uluslararası Karteller ve Rekabeti denetleyen Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu - (URAK). International Competition Research Institute ve ... ...Avrupa Birliği (AB) asla Aire France a para yardımında bulunamaz !!!!!!!!! Uluslararası Rekabet Ağı (International Competition Network - ICN) anti tröst alanındaki usule ve esasa aykırı davranan Avrupa Birliği (AB) ve Fransa derhal cezalandırılmalı...
  Cevapla
 • Arif 1 ay önce Şikayet Et
  Ben daha aylar önce yazmıştım. Sayın Macron bunlar iyi günleriniz diye. Bavulunuzu hazırlamaya başlayın. Sonra bir an da şok olmazsınız. Seçimlerde göreceğiz hep birden. Öyle yabancı düşmanlığı ile oy alamayacağınızı. Hodri meydan.
  Cevapla
 • eray 1 ay önce Şikayet Et
  beter olsun
  Cevapla