TEKDER ‘den uzay, teknoloji ve sanayiye büyük katkı

TEKDER, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hasan Büyükdede'yi ziyaret etti.

TEKDER ‘den uzay, teknoloji ve sanayiye büyük katkı
TEKDER ‘den uzay, teknoloji ve sanayiye büyük katkı
GİRİŞ 03.04.2021 13:48 GÜNCELLEME 03.04.2021 13:49

Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği (TEKDER), Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hasan Büyükdede'yi ziyaret etti.  Ziyaret ’de TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam, TEKDER Onursal Genel Başkanı Hakan Baycık, Yönetim Kurulu üyesi Genel Sekreter Yunus Şireci hazır bulundu.

TEKDER yöneticileri Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'ye, yurt içinde 37 ilde yurt dışında 13 ülkede staj, iş, ticaret ve süper beyinlerin yenilenen dünya’da mesleki ve teknik anlamda Tekniker, Teknik öğretmen, Mühendis üyelerimizin özellikle de katmadeğeri Yüksek Uzay, Savunma sanayi, Yazılım, Teknoloji çok büyük çalışmaları olduğu konuları hakkında bilgilendirme yapıldı. TEKDER tarafından yapılan açıklamada, “Dünya çapında, NASA ‘dan ve Cumhurbaşkanımızın elinden ödül alan üyelerimiz İle ülkemiz muassır medeniyetler seviyesine gelmesi için gece gündüz demeden yurt içinde ve dışında çalışan en büyük en köklü en güçlü meslek kuruluşları arasında olmayı hedeflediğimizi Hale’n Sn Cumhurbaşkanımızın ve Sizlere de ilettiğimiz Teknikerlerin, Teknik Öğretmen ve Mühendislerin çözüm bekleyen ve çözüldüğünde de ülkemize Dünya sıralamadında yer atlatacak çalışmaları sunduk karşılıklı fikir alışverişi ve tavsiyelerini aldıktan sonra tebrik edip TEKDER ‘in UZAY , TEKNOLOJİ VE SANAYİ’deki katkılarının devamını dilediler” açıklaması yapıldı.

TEKDER’DEN HASAN BÜYÜKDEDE’YE TEŞEKKÜR

TEKDER, tarfından yapılan açıklamada, “Yoğun Ülke gündemi içerisinde bizlere vakit ayırdığı, ilgisini hiçbir zaman esirgemediği, nazik kabulü için Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede'ye şükranlarımızı sunuyoruz” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gösterdikleri samimiyet ve misafirperverlikleri için çok müteşekkiriz. Beş milyonluk bir Camianın sesi olarak, TEKDER tarafından muhtelif sıkıntı ve dileklerimizi Cumhurbaşkanımız gibi naif, ilgili, beyefendi bir büyüğümüz Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede’ye iletmenin, kendileri ile İstişare edebilmenin büyük mutluluğu  sizlerle paylaşmak isteriz, Ziyaretimizin hayırlara vesile olmasını dileriz”

TEKDER’İN SORUNLARI ELE ALINDI

Ziyaret programında teknikerlerin son dönemdeki gelişmeler ve pandemi ile genişleyen güncel sorunlarını konuşuldu.

Daha sonra Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye TEKDER’in 62. Kuruluş yıldönümü için hazırlanan aslı Osmanlıca olan İstiklal Marşı'mızı ve diğer hediyeler takdim edildi.