Resmen açıklandı! Yurt dışından gelen otomobil sahipleri dikkat

Türkiye'ye yurt dışından tamir, bakım veya tadilat amacıyla gelen ve işlem işçilik gördükten sonra boş olarak çıkış yapan taşıtlardan ücret talep edilecek.

Resmen açıklandı! Yurt dışından gelen otomobil sahipleri dikkat
Resmen açıklandı! Yurt dışından gelen otomobil sahipleri dikkat
GİRİŞ 03.04.2021 09:05 GÜNCELLEME 03.04.2021 09:05
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yurt dışından Türkiye'ye getirilip tamir, bakım, onarım veya tadilat yaptırılan araçlara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre geçici ya da yabancı plakalı olup, tamir, bakım, onarım veya tadilat yapılan araçlara eğer 2000 euro ve üzerinde masraf yapılmışsa ülkeden boş olarak ayrılırken ücret talep edilmeyecek.

Ancak 2000 euro ve altında masraf yapılmışsa 600 euro veya Türk Lirası karşılığı geçiş ücreti araç sahibinden tahsil edilecek.

Her iki durumda da aracın tamirine ilişkin faturalandırma istenecek.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ömer 9 ay önce Şikayet Et
  çok saçma bir karar bırakın ülkemizdeki sanayici arkadaşlarda kazansın adamda arabasını türkiyede yaptırmaz para gelsin derken olanıda kesiyorsun benim anladığım bu haber detaylı değil ki
  Cevapla
 • gurbetci 9 ay önce Şikayet Et
  haydaa bu da nereden çikti fransada vergi turkiyede tamir zaten tamirciler bu parayi aliyor gurbetcilerden .simdi avrupada bir icat çikarirki onlarda park parasi zaten vinyet parasi derken buyrun halil ibrahim sofrasina .bu haksiz kazanci çikaran bir akil uzmanina danissa iyi olur .
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Tam olarak anlaşılmadı biraz açıklama yaparmisiniz
  Cevapla
 • kul ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  iyide sanayide kim fatura kesiyor da talep edecekler
  Cevapla