Savunma Sanayii Başkanı Demir: HÜRJET TCG Anadolu'ya konuşlandırılabilir

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HÜRJET savaş uçağının, TCG Anadolu savaş gemisinde kullanabilmesine yönelik çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanı Demir: HÜRJET TCG Anadolu'ya konuşlandırılabilir
Savunma Sanayii Başkanı Demir: HÜRJET TCG Anadolu'ya konuşlandırılabilir
GİRİŞ 30.03.2021 13:00 GÜNCELLEME 30.03.2021 13:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, katıldığı bir televizyon programında “Gemilere iniş yapabilecek İHA konusunda çalışma var. TCG Anadolu gemisini bir İHA gemisine çevirmek istiyoruz. Bunun için TB2’yi geliştiriyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Demir, TCG Anadolu'nun envantere girmesiyle birlikte dünyada ilk olacak bir yaklaşımla SİHA konuşlandırılacağını ifade ettikten sonra HÜRJET’in de bu bağlamda ele alındığını ve çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Demir yaptığı açıklamada "Biz İHA’larla başlayalım dedik. HÜRJET'i TUSAŞ’la konuştuk. Onu ‘acaba gemiye iniş kalkış yapabilen bir şey yapılabilir mi’ konusu çalışılıyor" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • nimet 7 ay önce Şikayet Et
  İnşallah. ALLAH C.C yardımcınız olsun
  Cevapla
 • ismail 7 ay önce Şikayet Et
  yeterki iste. istedikten sonra her şey yapılır. elin gevuru yapıyorda biz neden yapmayalım ki. başladık bir defa zaten. iha-siha;uçak deniyor da biz zaten hürjet'i yaptık ki. helikopter, gemi,denizaltı daha ne. başlamışız bir kere. sonu gelmez elbet.
  Cevapla
 • Bir G@rip 7 ay önce Şikayet Et
  Biz onu en seri yekilde yapalın Gebi icin Hür jet -2 -3 falan olur Çünkü yunan habire ucak alıyor F35 leride alırsa sıkındı dahada büyecek bence 1 Önçelik ne olursa olsun üretmek SAYISAL ve Piskolojik ÜSTÜNLÜK ELDE ETMEK, 2 Manevra kibiliyeti zandırmak Şu an Dünyada en iyi manevra bildim kadarıyla SU 37-35 Kanadın önünde, arkasında ve arka kanatlar oynayarak maksimum manevra salıyor bu yüzden it dalaşında yenilmez olur bunde nundan esinlenmeliyiz ki it dalaşında yunan ucaklarını çakalım Adalar denizie
  Cevapla
 • Deniz Kurdu 7 ay önce Şikayet Et
  bir TÜRKE bu imkansız de geç karşısına izle ondan sonra ALLAHın izniyle en kralını yapacağız yeterki çok övünüp şımarmayalım
  Cevapla
 • Hasan Yılmaz 7 ay önce Şikayet Et
  Dikey iniş kalkış vede hızlı olarak veya çok kısa koşuda TCG ANADOLUYA Yakışır .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle