Son dakika haberi: MSB duyurdu: MAM-L füzesi tam isabetle vurdu

Sondakika haberi: Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nda, Bayraktar TB-2 Silahlı İnsansız Hava Aracı'ndan (SİHA) MAM-L füzesi ile bugüne kadarki en uzun menzilli atış yapıldı ve hedef tam isabetle vuruldu.

Son dakika haberi: MSB duyurdu: MAM-L füzesi tam isabetle vurdu
Son dakika haberi: MSB duyurdu: MAM-L füzesi tam isabetle vurdu
GİRİŞ 10.03.2021 12:09 GÜNCELLEME 10.03.2021 12:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nda, Bayraktar TB-2 Silahlı İnsansız Hava Aracı'ndan (SİHA) MAM-L füzesi ile bugüne kadarki en uzun menzilli atışın yapıldığını ve hedefin tam isabetle vurulduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamasında, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın envanterinde bulunan Bayraktar TB-2 SİHA'dan milli imkanlarla geliştirilen lazer güdümlü MAM-L füzesi ile su üstü hedefine, bugüne kadar yapılmış en uzak menzilden atış yapıldı. Atış 04 Mart 2021 tarihinde Doğu Akdeniz’de başarı ile icra edilerek hedef tam isabetle vuruldu. MAM-L atışını müteakip SH-70 Helikopterinden milli imkanlarla geliştirilen ANKA İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) lazerle işaretlediği hedefe icra edilen HELLFIRE güdümlü mermi atışı da isabetle gerçekleştirildi" ifadeleri kullanıldı

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Gerçekler 8 ay önce Şikayet Et
    Güzel gelişmeler.
    Cevapla