Dev yatırım bankası Goldman Sachs’tan kritik Bitcoin kararı

Bitcoin hemen hemen tüm yatırım bankalarının gündemine girmeyi başardı. Goldman Sachs, Bitcoin işlem masasını yeniden faaliyete aldı

Dev yatırım bankası Goldman Sachs’tan kritik Bitcoin kararı
Dev yatırım bankası Goldman Sachs’tan kritik Bitcoin kararı
GİRİŞ 02.03.2021 10:07 GÜNCELLEME 02.03.2021 10:41

Yatırım bankası JP Morgan’dan sonra Goldman Sachs da Bitcoin ile ilgilenmeye başladı. Dünyanın en büyük yatırım fonlarından BlackRock da porföyün yüzde 1’ini Bitcoin’e ayıracağını açıklamıştı. Bitcoin hemen hemen tüm yatırım bankalarının gündemine girmeyi başardı. Dünyanın en büyük yatırım kuruluşlarından biri olan Goldman Sachs'ın Bitcoin işlem masasını yeniden faaliyet geçirdiği bildirildi.

CNBC internet sitesinde yer alan habere göre, konuya yakın bir kaynak, kuruluşun Bitcoin vadelilerde ve teslimata tabi olmayan forvardlarda müşteri işlemlerine gelecek hafta başlayacağını ifade etti. Goldman'ın ayrıca bir Bitcoin ETF'i için de potansiyel araştırması yaptığı kaydedildi. Goldman Sachs'ın işlem masasını yeniden hayata geçirme planını Bitcoin'e yönelik kurumsal yatırımcı talebinin artması kapsamında aldığı kaydedildi. Goldman, Bitcoin işlem masasının 2018 yılında oluşturmuştu. Bitcoin fiyatı haberin de desteği ile bir ara 50 bin doların üzerini yeniden test etti. Sabah saatlerinde 49071 dolar seviyelerinde seyrediyor.

YAZDIR