Bakan Pakdemirli tarih verdi: Fiyatlar düşecek

Gıda fiyatlarına ilişkin konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Pandemi etkilerinin üzerine kuraklık belirsizliği ve Çin ve Hindistan gibi iki tane talep edici ülkenin normalden fazla talep etmesiyle emtia fiyatlarının hepsinde bir artış var. Eğer COVID’le ilgili beklediklerimiz gerçekleşirse ben mayıstan sonra gıda fiyatları ile ilgili ciddi bir düşüş eğiliminde olabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bakan Pakdemirli tarih verdi: Fiyatlar düşecek
Bakan Pakdemirli tarih verdi: Fiyatlar düşecek
GİRİŞ 27.02.2021 10:17 GÜNCELLEME 27.02.2021 12:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

CNN TÜRK’e verdiği röportajda gıda fiyatlarındaki artışı değerlendiren Bakan Pakdemirli,”Dünyada bir pandemi belirsizliği yaşıyoruz. Bu pandemi etkilerinin üzerine kuraklık belirsizliği ve Çin ve Hindistan gibi iki tane talep edici ülkenin normalden fazla talep etmesiyle emtia fiyatlarının hepsinin dünya çapında bir artış var. Eğer COVID’le ilgili beklediklerimiz gerçekleşirse ben mayıstan sonra gıda fiyatları ile ilgili ciddi bir düşüş eğiliminde olabileceğimizi düşünüyorum. Biliyorsunuz dövizde de bir iyileşmemiz var bunun da enflasyona muhakkak katkıları var. İki tane şey var burada; birincisi dünyada emtia fiyatlarının çok artması, dövizde de hızlı bir yükseliş ama şu anda geriye doğru bir düşüş beklentimiz oldu. Bununla beraber fiyatların tekrar eskiye yakın seviyelere gelebileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Sayıları 500'e çıkacak

KOOPERATİF MARKETLER

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla daha yaygın hale getirilmesi için düğmeye basıldığını belirten Bekir Pakdemirli, “Temel ürünler Tarım Kredi kooperatiflerinde var. Anadolu’nun her yanına yayılacak şekilde planlamayı yapıyorlar. En hızlı şekilde yapılır diye düşünüyorum” dedi. Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamayla üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlara yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemesinin dün başladığını aktardı.

HAYVAN HAKLARI YASASINDA SONA GELİNDİ

Hayvan hakları yasa tasarısını martta bitirmeyi planladıklarını belirten Pakdemirli, “Bir evin içinde 50 kedi bakıyorsanız, hayvan istifçiliği yapıp, hayvan refahını doğru yönetmiyorsanız buna da müdahale edeceğiz. Sayı net değil ama limit olacak. Kabahatin suça döndüğü, cezaların arttığı, hayvanlara mal değil can olarak bakıldığı, korumanın ön plana çıktığı bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyoruz” dedi.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ANKARA , ANKARA 3 ay önce Şikayet Et
  TARIM KREDİLERDEKİ FİYATLAR , ZİNCİR MARKETLERDEN UCUZ OLACAKSA OZAMAN VATANDAŞLARDA RAHATAMA OLUR.YOKSA AYNI FİYATTAN SATILACAKSA TARIM MARKETLERİNİN ÇOĞATILMASININ BİR ANLAMI OLMAZ.Bekleyip göreceğiz İNŞALLAH bu sefer kazanan vatandaş olsun.AHİRETİ UNUTMAYALIM.ŞİMDİYE kadar yüksek kar ettik bundan sonra az kar edelim.
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 3 ay önce Şikayet Et
  siz hal kanunu çıkarmayın yok kooperatif kurun yok tarım kredi mağazaları çoğalacakmış sanki tarım kredi ürünleri ucuzmuş gibi masal geçin bunları halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu bu tarım bakanlığının beceriksizliği ak partiye mahalli seçimin kaybedilmesine sebep oldu !..
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Ağzına sağlık hayal kahramanları gibiler
  Cevapla