İstanbul taksilerinde yeni dönem

UKOME ticari taksilerde yaş sınırını değiştirdi. Otomobillerin taksiye dönüştürülmesi için 1 yaş olan sınır 0-2 yaş aralığına getirildi.

İstanbul taksilerinde yeni dönem
İstanbul taksilerinde yeni dönem
GİRİŞ 26.02.2021 12:45 GÜNCELLEME 26.02.2021 12:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul'da ticari taksilere yönelik yeni karar alındı. Otomobil fiyatlarının yükselmesi nedeniyle aracını yenilemeyen esnafa yönelik olarak İBB UKOME'den yeni bir karar çıktı.

UKOME kararı henüz uygulamaya girmemiş olsa da bundan sonraki süreçte eski otomobiller ticari taksi olarak hizmet verebilecek.

Hürriyet'in haberine göre; İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun taksicilere SMS ile verdiği bilgide ticari taksi plakası olanların bundan sonra 2 yaşına kadar olan araçlara plaka takıp taksicilik yapabileceğini duyurdu.

Aksu "Değerli meslektaşlarımız; Dün (25.02.2021 Perşembe) yapılan UKOME toplantısında alınan karar gereğince ticari plakalarımıza araç takımındaki 0-1 olan yaş sınırı 31.12.2021 tarihine kadar yapılacak olan araç değişimlerinde 0-2 yaşa çıkarılmıştır. Uygulama karar imzalandıktan sonra yürürlüğe girecektir."

ESKİ ARAÇLAR TİCARİ TAKSİ OLACAK

Geçtiğimiz yıllarda ticari taksiye giren araçların çalışma süresi de 5 yıldan 6 yıla çıkarılmıştı. Şimdi de İstanbul'a hizmet edecek olan otomobillerin 2 yaşında ticari taksiye girmesine yönelik karar alınmış oldu. Böylece 2 yaşında ticari taksi olan bir otomobil en fazla 4 yıl sonunda taksiden çıkarılacak.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Hasanbb 1 ay önce Şikayet Et
  Evet iyi olmuş.Araçlar yenilenmeli. Ayrıca taksi şoförleride değşmeli yenilenmeli. Uber kalitesi istiyoruz. Bu yeni yöntem Uberin takiscilerin eline geçmesini sağladı. Biz taksici kalitesizliğinin düzelmesini istiyoruz.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bence yaş 10 olması lazım yeni nesil araçlar artık eskisi gibi değil 5 yılda bir araba değiştirmek büyük şehir için kolay olabilir. Ama bazı küçük illerde taksiler ne kazanıyor ki bu piyasa da sürekli araba değiştirsin.
  Cevapla
 • Akademisyen 1 ay önce Şikayet Et
  yani daha çok hurdaya bineceğiz
  Cevapla