Başkan Erdoğan duyurmuştu! Her şey hazır, işte atılacak adımlar

Başkan Erdoğan’ın mart ayında açıklaması beklenen reform paketinde sona yaklaşıldı. Tahkim şartının teşvikinden yatırımcılar için vergilerin düzenlemesine kadar önemli adımlar atılacak. Başkan Erdoğan'ın çağrı yaptığı yatırımcılara da güvence verilecek.

Başkan Erdoğan duyurmuştu! Her şey hazır, işte atılacak adımlar
Başkan Erdoğan duyurmuştu! Her şey hazır, işte atılacak adımlar
GİRİŞ 26.02.2021 08:17 GÜNCELLEME 28.02.2021 14:18
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği "ekonomi reform paketi" çalışmaları tamamlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Evlan, Başkan Erdoğan'ın paketi mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

Son dakika: Bakan Elvan'dan 'Ekonomik reform' açıklaması


Bakan Elvan, "2021 yılı reformlar yılı olacak" dedi. Paket sözleşmelerde tahkim şartının teşvikinden yatırımcılar için yeni çerçeve yasaya, haciz şartlarının yumuşatılmasından vergilerin yeniden düzenlenmesine kadar bir dizi önemli adım yer alıyor.

PAKET HAZIR, MECLİS'E SUNULACAK

Maliye Bakanı Elvan, dün sosyal medya hesabından makroekonomik istikrar politikalarını ve yapısal politikaları içeren "ekonomik reform" çalışmalarında sona geldiklerini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan büyük hazırlık: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu


BAKAN ELVAN'DAN AÇIKLAMA

Bakan Elvan, "Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanı'mız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak" açıklamasını yaptı. Ekonomi paketi, iş ve yatırım ortamında güven ortamını tesis eden, mülkiyet hakkını pekiştiren, sözleşme hürriyetini genişleten, yatırım izin süreçlerini kısaltan, tahkimi teşvik eden başlıkları içeren düzenlemeler Meclis'e yasa teklifi olarak sunulacak.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN ÇAĞRI YAPTIĞI YATIRIMCIYA GÜVENCE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin geleceğine güvenin" çağrısı yaptığı yatırımcılara hukuk karşısında güvence sağlanacak. Yatırım izin süreçlerinin kısaltılması, ticari uyuşmazlıkların mahkeme yerine arabuluculuk ve tahkim yoluyla çözülmesi yaygınlaştırılarak, ihtisas gerektiren çevre, imar ve enerji gibi alanlarda yeni mahkemeler kurulacak.

HACİZE DÜZENLEME

Reformlar kapsamında Borçlar Kanunu'nda değişiklik, düzenleyici ve denetleyici kurumların yapılarının yeniden ele alınması, hacizle ilgili şartların gözden geçirilmesi bekleniyor.

Kamu kurumlarıyla arasında yatırım konusunda çıkan uyuşmazlıklarda "yatırım ombudsmanı" çözüm üretecek.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • yazık 1 ay önce Şikayet Et
  emeklilere 1500 tl maaş bağlandığı söyleniyor. bu doğruysa bu insanlar bir tek vergi bile ödeyemez. bırakın vergiyi, kiralarını bile ödeyemezler. acından ölür bu insanlar. yazıktır
  Cevapla
 • Erci 1 ay önce Şikayet Et
  Araçlar telefon, bilgisayar, beyaz eşya, vergi oranları düşürülmesini talep ediyoruz. Milyonlarca insan bir rahatlama bekliyor.
  Cevapla
 • Doyduk artik 1 ay önce Şikayet Et
  Paket in icerigi chp ye yuklenme dis gucler bizi bolemezler elektirik dogal gaza zam vergilere zam kapanis yemiyo insanlar artik
  Cevapla
 • Olgaç 1 ay önce Şikayet Et
  Reis EYT ne olacak bari staj yaptığımız dönemleri borçlanma imkanı verilsin böylece sigortalı olduğumuz dönemleri geriye çekelim. Askerlik, Doğum borçlanması var Staj borçlanması olsun
  Cevapla
 • İsmail. K 1 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşı rahatlatacak birşey varsa ak parti pirim yapar diye başka yerlerden başka şeylere çomak sokup engelleniyor. YAPILACAK şey hemen yapılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle