S. Arabistan'dan 1 milyar riyallik İHA anlaşması!

Suudi Arabistan ve Science Technology, Eagle insansız hava aracının tedariki için 266 milyon dolar değerinde sözleşme imzaladı.

S. Arabistan'dan 1 milyar riyallik İHA anlaşması!
S. Arabistan'dan 1 milyar riyallik İHA anlaşması!
GİRİŞ 25.02.2021 14:23 GÜNCELLEME 25.02.2021 14:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan, Eagle insansız hava aracı (İHA) tedarik etmek için Science Technology firması ile 266 milyon dolar (1 milyar riyal) değerinde bir sözleşme imzalandığını bildirdi.

Yaklaşık bir yıl önce, Bilim Teknolojisinin liderliğindeki Science Technology, "Yeni insansız savaş hava aracının iddialı projesi, kontrgerilla (COIN) saldırı görevlerini, keşif ve arama-kurtarma (SAR) operasyonlarını, istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR), hafif hassas saldırı, hava desteği, deniz devriyesi ve iç savunma görevlerini desteklemek için" tasarlandığını bildirdi. Science Technology liderliğindeki ekibin yeni insansız hava aracının en önemli faydasının, en son gelişmiş teknolojiyi, nispeten düşük maliyetli ve serbest piyasa erişimini kullanarak üretmesi olduğu belirtildi.

Firma temsilcileri, yeni İHA'nın özelliklerini açıklamamıştı. Bununla birlikte, insansız hava araçlarının, elektro-optik/kızılötesi sistemlere, çok modlu deniz gözetleme radarına, lazer belirleyicilerine ve çeşitli silah paketlerini içerecek şekilde birden fazla görev yükü taşıyabilmesi bekleniyor.

KAYNAK: STAR.COM.TR
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • metin 1 ay önce Şikayet Et
  Yemeni vurmak için istiyordur,yazık müslüman müslümanı vuruyor
  Cevapla
 • can 1 ay önce Şikayet Et
  Dikat edin Bu Araplar Amerika ingiltereye okumaya gidiyo Orda Basliyo usaklik
  Cevapla
 • Celal 1 ay önce Şikayet Et
  ABD den olsun çöp olsun para ABD gitsinde ne olduğu önemsiz bunların onuru ve namusu kalmamış insanlar.
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  İşiniz gücünüz israili , abd yi zengin etmek soyu kuruyasıcalar tek bir mermi bile kafire değil hep müslümanlara sıkılıyor kanı bozuk iblisler
  Cevapla