Elon Musk bu kez kendini vurdu: Milyarlarca dolar servet eridi gitti

Tesla'nın kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, hafta sonu 58 bin doları aşan Bitcoin fiyatının 'yüksek' olduğunu söyleyerek yine piyasayı altüst etti. Bitcoin fiyatı 50 bin dolar altına gerilerken, Tesla'nın hisseleri de yüzde 8.6 düştü. Tesla hisselerindeki düşüş Musk'ın servetinden 15 milyar doları silerken, dünyanın en zengini unvanı yeniden Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a geçti.

Elon Musk bu kez kendini vurdu: Milyarlarca dolar servet eridi gitti
Elon Musk bu kez kendini vurdu: Milyarlarca dolar servet eridi gitti
GİRİŞ 23.02.2021 13:01 GÜNCELLEME 23.02.2021 13:02
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Tesla hisselerinin yüzde 8.6 düşmesiyle Elon Musk'ın serveti 15.2 milyar dolar erirken, son dönemde kripto paralar üzerine söylemleriyle öne çıkan Amerikalı milyarder dünyanın en zengini unvanından da oldu.

Bloomberg'in milyarderler endeksinde ocak ayında 210 milyar dolarla zirve yapan Musk'ın kişisel serveti 183.4 milyar dolara geriledi. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ise 186.3 milyar dolarla yeniden zirveyi aldı.

Hafta sonu Twitter mesajında Bitcoin ve Ethereum'un değerinin yüksek olduğunu söyleyen Elon Musk, bilançosuna 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin varlıkları dahil eden Tesla'nın hisselerinde eylül ayından bu yana yaşanan en büyük düşüşe neden oldu.

Musk'ın mesajı sonrası 58 bin doları gören Bitcoin'deki ralli üzerinde soru işareti oluşurken, BTC fiyatı 50 bin doların altına geriledi.

Musk, haftanın ilk günü yine Twitter’dan yaptığı bir diğer paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti.

ASYA'NIN EN ZENGİN İŞ İNSANI DA 5.1 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

Bitcoin'deki düşüş ve Model Y SUV haberiyle dün Tesla'daki yüzde 8.56'lık düşüş Nasdaq endeksini yüzde 2.5 üzerinde aşağı çekti. Risk iştahının bozulmasıyla gelen satış dalgasında serveti eriyen tek zengin Musk ile de sınırlı kalmadı. Asya'nın en zengini Zhong Shanshan da 5.1 milyar dolar kaybetti.

YAZDIR
YORUMLAR 91
 • alperbaturalp 9 ay önce Şikayet Et
  ileride bir tosuncuk vakası daha çıkacak benden söylemesi. bu ve piyasadaki diğer dijital paralar her hangi bir ülkeye ait değil ve sahibini de nedense kimse bilmiyor. kısa yoldan zengin olma hayali herkesi batıracak.
  Cevapla
 • ismet 9 ay önce Şikayet Et
  Milyarlar nedir onlar icin. adamlar trilyonlara oynuyorlar.
  Cevapla
 • B.ali 9 ay önce Şikayet Et
  Bunlar alay ediyorlar.oyun içinde oyun,çöz çöze bilirsen.yine paralar kendilerinde kalıyor.
  Cevapla
 • Yusuf.ir 9 ay önce Şikayet Et
  Boş ver.
  Cevapla
 • acaba 9 ay önce Şikayet Et
  bilerek yapıyorlar kalkmak için düşmek lazım ... bunlarda en yükseğe çıktıkça kendini düşürüp tekrar yükseliyor taktikleri böyle.......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle