65 yaş üstü, engelli ve şehit ailelerinin elektriği kesilmeyecek

Şehit aileleri, muharip ve malul gaziler, 65 yaş üstü tüketiciler ve yüzde 40'ın üzerinde engeli bulunduğuna ilişkin sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden abonelerin elektrik kesintisi ile ilgili düzenleme yapıldı.

65 yaş üstü, engelli ve şehit ailelerinin elektriği kesilmeyecek
65 yaş üstü, engelli ve şehit ailelerinin elektriği kesilmeyecek
GİRİŞ 21.02.2021 09:27 GÜNCELLEME 21.02.2021 13:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Buna göre bu kişilerin tek bir kullanım yerine ait faturalarını aralıksız olarak yıl içinde en az 3 dönem boyunca zamanında ödememesi durumunda ve şirketin kesinti yapılacağına ilişkin tüketiciyi bilgilendirdiğinin ispatı halinde kesilebilecek. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Salgın bittiğinde de belirttiğimiz aboneler için bu imkân söz konusu olacak. Artık cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde elektrik kesme işlemi yapılamayacak" dedi.

Öte yandan elektrik piyasasında, piyasa katılımcılarının fatura dönemine ait uzlaştırma bildirimlerine ya da faturalara geriye dönük itiraz süresi de 6 aydan 12 aya kadar çıkarıldı.
 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • aliveli 1 hafta önce Şikayet Et
    elektrik-su bunlar temel ihtiyaç insanlar kaçıyor mu sanki...adamın tcsi var. bulur bir şekilde ödetirsin. kesmek nedir arkadaş...bu devlet bizi bunların eline düşürüyor ya yazıklar olsun diyorum. kimsenin elektriği-suyu kesilmemeli.
    Cevapla
  • Ağa lâkaplı 1 hafta önce Şikayet Et
    Bunlar Özelleştikten sonra Enerjisa ve Başkentgaz kimsenin gözünün yaşına bakmıyor ölüyor olsanız kurtarmak yerine bir kurşunda bunlar sıkar kendi ülkemizde yabancılaştık gavurun yapmayacağını bunlar insanlara yapıyor .Devlet bunları denetlemiyor karışmıyor aynı büyük marketleri denetlemediği karışmadığı gibi .ne şiş yansın ne kebap
    Cevapla