BAE'li Bakandan Türkçe paylaşım! Türkiye'ye desteğini açıkladı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İleri Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanı Sarah el Amiri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a hitaben Türkçe paylaştığı mesajında, Türkiye'ye uzay çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.

BAE'li Bakandan Türkçe paylaşım! Türkiye'ye desteğini açıkladı
BAE'li Bakandan Türkçe paylaşım! Türkiye'ye desteğini açıkladı
GİRİŞ 18.02.2021 22:56 GÜNCELLEME 18.02.2021 22:56
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Amiri, Twitter hesabından daha önce BAE'yi Mars'a başarılı bir şekilde uydu göndermeleri vesilesiyle tebrik eden Bakan Varank'a cevaben bir açıklama yaptı. 

 

Varank'ın paylaşımına Türkçe karşılık veren Amiri, "Teşekkürler. Uzay araştırmalarının her zaman pek çok keşfe aracılık ettiğine ve kolektif insan anlayışımızı geliştirdiğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin 2023'te uzaya yapacağı keşif yolcuğunda başarılar dileyen Amiri, "Bu çalışmanın bölgenin uzay araştırmalarına katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, bugün, BAE'nin "Umut" adı verilen uydusunun 9 Şubat'ta Mars yörüngesine başarılı bir şekilde yerleşmesi vesilesiyle bir tebrik mesajı yayımlamıştı. 

Twitter hesabından İngilizce paylaştığı mesajında BAE'yi kutlayan Varank, "Uzaydaki her yeni keşif, uluslararası iş birliğini artırıp dünya barışının çıkarına hizmet ediyor. Üzerinde uzun bir dönemdir çalışılan BAE'nin Umut Misyonu, övülmeye değerdir. Tebrikler" ifadelerini kullanmıştı. 

BAE, Mars yörüngesine uydu yerleştiren ilk Arap ülkesi olmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 42
 • alperen 1 ay önce Şikayet Et
  Vallahi bacım samimi söylüyorsan hayatından endişe ediyoruz.. bizleri övenler pek fazla yaşamıyor o diyarlarda..
  Cevapla
 • Esas 1 ay önce Şikayet Et
  Ha ha tabi tabi anladık biz sizi.
  Cevapla
 • turkim muslumanim 1 ay önce Şikayet Et
  bu bayan uzerin geliyorlar binlarin abileri siyonid az kaldi 20 yil sonra petrol devri bitiyor dedeleri kales cikti torunnarida zaman su ve tarimi zamani bos colde bisey yok
  Cevapla
 • dejavu 1 ay önce Şikayet Et
  BAE Arapların içerisindeki koronavirüstür. Ne zaman ne şekilde davranacağı belli olmaz ama sonunda nihai hedefi hep aynıdır. Birilerin uşağı olmak....
  Cevapla
 • evladiosmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  mutasyona uğruyor işteeeeeee.............
  Cevapla
 • Yusuf.ir 1 ay önce Şikayet Et
  Nasıl oldu bae yolunu tersine tuttu mu!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle