Yaptıkları zammı böyle savundular: Vatandaşı rahatsız etmez

Kasaplar Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, "Ete 1 yıl sonunda 3 TL geldi bu zam yüzde 5 bile etmiyor" dedi.

Yaptıkları zammı böyle savundular: Vatandaşı rahatsız etmez
Yaptıkları zammı böyle savundular: Vatandaşı rahatsız etmez
GİRİŞ 15.02.2021 12:51 GÜNCELLEME 15.02.2021 12:52
Bu Habere 136 Yorum Yapılmış

Tavuk ve yumurta fiyatlarına gelen zamdan sonra ete de zam geldi. 3 ila 5 lira arasında gelen zam, kasaplar tarafından normal karşılanırken Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, “1 yıldır dünyada her şeye zam gelmişti ete gelmemişti. Ete 1 yıl sonunda 3 TL geldi bu zam yüzde 5 bile etmiyor” dedi.

Geçen hafta Antalya Hali’nde 4 tane eriğin 60 TL satıldığını söyleyen Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, bir kilo kıyma fiyatıyla yarışan erikten sonra 3-5 TL gelen zammın lafının edilmemesi gerektiğini söyledi. Yardımcı, 1 yıldır ete zam gelmediğini belirterek vatandaşın zam karşısında rahatsız olmadığını savundu.

“YİNE SÖYLÜYORUM, ET TÜRKİYE’DEKİ EN UCUZ GIDA MADDESİ”

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, Türkiye’de en ucuz gıda maddesinin et olduğunu söyleyerek, “Semtine göre et fiyatları değişiklik gösterebilir. 3-5 TL büyük bir zam değil 1 senede. 5 lira zam gelse bile biz 3 lira koyduk üzerine.

Kıyma 57 liraydı 60 lira oldu. 1 kilo kuşbaşı et de 62 lirayken 65 liraya çıktı. Ben bu zamana kadar vatandaşın et fiyatına bir tepki gösterdiğini görmedim. Vatandaş bu zammın geleceğini biliyordu. Tavuğa 1 lira zam geldi bu olayı çok büyüttüler.

Yediğimiz, içtiğimiz et. İnsan sağlığı için en önemli madde et. Yine söylüyorum, et Türkiye’deki en ucuz gıda maddesi” diye konuştu.

“BEN İĞNE, AŞI FALAN BİLMİYORUM. PANDEMİNİN EN BÜYÜK İLACI ET”

Etin korona aşısından daha faydalı olduğunu savunan Osman Yardımcı, “Zam bizim için her zaman zarardır. Bence gelen 3 TL zam çok normal. 3-5 lira arası iyi ondan fazlasının gelmesini istemiyoruz. Çünkü vatandaşın alım gücü olmalı. Biz sadece kendimizi değil tüketiciyi de düşünüyoruz.

Geçen gün 4 tane erik, 60 TL idi. Bir kilo kıymada 60 TL. Et yine ucuz. Vatandaş, etini alıyor. 4 tane erik bir kişiyi doyurmaz ama 1 kilo kıyma 10 kişiyi doyurur. Biz vatandaşın yanındayız, etin fiyatı gayet uygun.

Devlet, vatandaş ve esnaf bir. Biz vatandaşa ucuz vereceğiz, o da gıdasını alacak. Ben iğne, aşı falan bilmiyorum. Pandeminin en büyük ilacı et. Etini, kelleni, kokorecini, sakatatını yiyeceksin. Sabah, öğle, akşam bana et verin yerim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR 136
 • Adsız 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben Allaha havale ediyorum haksız kazanç yapanları hiçmi vicdanınız yok fakir fukara et yüzü görmüyor sonuçta herşey bahane edip zam yapıyorsunuz
  Cevapla
 • VATANTAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz asgari ücretle ev geçindiriyoruz. Ve senin gibi eti bedava almıyoruz başkan osman efendi. Ayrıca zamdan memnun olduğumuz saçmalığını sen nereden uydurdun ya? Sen bizim durumumuzu nereden biliyorsun? Sen nasıl başkan oldun acaba? Önce vatandaşı dinle ondan sonra konuş. Biz Zaten et alıp yiyemiyoruz. Senin haberin var mı? Böyle saçmalayıp kendini madara etme.
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu hanzo kafalı adamı ciddiye alıp haber yapanda kabahat. Kışın ortasında erik fiyatıyla karşılaştırıyor. Et aşıdan daha iyiymiş de falan. Bu zekadaki adama bir de yorum yaptırmışlar.
  Cevapla
 • Alperen 2 yıl önce Şikayet Et
  erken hasat erikle et kiyaslamak nedir vicdansizlar sizi allaha havale ediyorum ahlaksizlar
  Cevapla
 • Can 2 yıl önce Şikayet Et
  D OLAR DOLARI YÜKSELDI MAHNALARI BUYDU DOLAR GEPEGAKLAK OLDU BUNLAR ZAMDA ZAM BUNLARAA IMAYACAKSIN ÖYLEBI CEZA KESECEKSINKI BU ZAMCILARA TICARETDEN MEN EDECDKSIN bu rezileri Zam yaparlar piskin piskin bide gülerler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle