50 bin öğrenciyi tabletle buluşturan belediye örnek oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uzaktan eğitim gören 50 bin çocuğa tablet dağıtmasıyla örnek gösterdiği Gaziantep'teki Şahinbey Belediyesi, Kovid-19 sürecinde esnafa ve ihtiyaç sahibi vatandaşa da destek sağladı.

50 bin öğrenciyi tabletle buluşturan belediye örnek oldu
50 bin öğrenciyi tabletle buluşturan belediye örnek oldu
GİRİŞ 13.02.2021 16:09 GÜNCELLEME 13.02.2021 16:22
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AA muhabirine, Kovid-19 tedbirleri kapsamında çocukların bir süredir uzaktan eğitim gördüğünü hatırlattı.

Bu nedenle bazı çocukların tabletlere ihtiyaçlarının oluştuğunu anlatan Tahmazoğlu, şu ana kadar 50 bin tablet dağıtarak çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıklaması sırasında kendilerini örnek gösterdiğini anımsatan Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımızın Rize'deki konuşmasında öğrencilerimize dağıttığımız 50 bin adet tabletten bahsetmesi ve belediyemizi örnek göstermesi bizleri gururlandırdı. Pandemi süresince her zaman vatandaşımızın ve esnafımızın yanında olmaya özen gösterdik. Gerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekse de iş yeri kapanan işletmecilerimize ve uzaktan eğitim gören öğrencilerimize birçok desteği sağladık. Süreçte yaptığımız destek tutarı nakdi ve ayni olmak üzere 228 milyon TL'ye ulaştı."

Salgın sürecince, iş yeri kapanan işletmelere kira desteği sağlanması, belediyenin kiracılarından ücret alınmaması veya indirime gidilmesi, berber esnafına nakdi destek sağlamak gibi çok sayıda projeye imza attıklarını bildiren Tahmazoğlu, bu süreci en hasarsız şekilde geçirebilmek için mücadele ettiklerine dikkati çekti.

Tahmazoğlu, "Cumhurbaşkanımızın çalışmalarımızı örnek göstermesi bizi gerçekten gururlandırdı. Biz de ilk günkü aşkla ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Öğrenciler de mutlu

Sarıbaşak köyünde belediyenin desteğiyle kavuştuğu tabletle uzaktan eğitimini gerçekleştiren 7. sınıf öğrencisi Reyhan Kaya da salgın nedeniyle okulların kapanmasıyla derslere online olarak katılmak zorunda kaldığını söyledi.

Babasının işte olduğu saatlerde derse katılımının güçleştiğini dile getiren Kaya, "Biz 4 kardeşiz. Onların da dersleri oluyordu. Verilen tabletin içerisinde internet paketi de vardı. O yüzden evde internetin olmamasından kaynaklı sorunum da kalmadı. Artık ders çalışmam daha kolay oldu. Bize bu imkanı sağlayanlara teşekkür ederiz, onlara minnettarız." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 17
 • Yeşim Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim sesimiz ne zaman duyulacak aylardır bir sürü başvuru yaptım ama hiçbirinde gelmedi
  Cevapla
 • nimet 1 yıl önce Şikayet Et
  Acaba kıymet bilinir mi.. İnşallah bilinir..
  Cevapla
 • Gercegin Sesi 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizde milyonlarca öğrencinin tableti yok interneti yok canli dersler mecburen zoom uzerinden yapiliyor devletin verdigi internet zoomda bir işe yaramıyor parayla internet almak zorunda kalınıyor
  Cevapla
 • nimet 1 yıl önce Şikayet Et
  Haberi sonuna kadar okursanız, öğrenci tablette internet paketi de vardı diyor..
  Cevapla
 • Capla hama 1 yıl önce Şikayet Et
  Belediye değil milli eğitim bakanlığı vermiş o 50000 tableti
  Cevapla
 • nimet 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayır Belediye dağıtmış. Ayrıca Belediye kendi kiracılarından kira almamak, iş yeri kapananlara kira yardımı yapmak gibi görevi olmasa bile yapmış.. Büyük hizmet helal olsun.
  Cevapla
 • TONTON 12 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm Belediye başkanları sadece bir aylık belediye gelirlerini tablet alarak verseler zaten tablet siz öğrenci kalmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle