Borsa İstanbul’dan yeni bir adım daha: Destek olacak

Sermaye piyasalarına olan güveni artırmak, sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemek, finansal okuryazarlığı güçlendirmek ve yatırımcılarını bilgilendirmek için çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Borsa İstanbul, aracı kurumların araştırma faaliyetlerine destek olacak bir program başlattı.

GİRİŞ 10.02.2021 12:42 GÜNCELLEME 10.02.2021 16:37
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Hazırladığı broşürler ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolar aracılığıyla yatırımcıları sürekli bilgilendiren Borsa İstanbul, yatırım kararı alanlara sosyal medyadan tanımadıkları kişilerden duydukları ile değil, mutlaka aracı kurumların tavsiyeleri ile ilerlemeleri uyarısında bulunuyor.

Bu doğrultuda Borsa İstanbul, aracı kurumların araştırma faaliyetlerine destek olmak amacıyla Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ile iş birliği içerisinde yeni bir program başlattı.

Programla ilgili bilgi veren Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Yatırımcılarımızın doğru bilgiye erişmesi noktasında aracı kurumlarımıza büyük görev düşüyor. İyi bir araştırma raporunun deneyimli bir analistin uzun süren emeği ile ortaya çıktığını, zor ve maliyetli bir süreç olduğunu, bu nedenle ister istemez nispeten sınırlı sayıda hisseye odaklanıldığını biliyoruz. Bireysel yatırımcılarımız çoğaldıkça daha fazla şirketi kapsayan araştırma raporlarının yayınlanması doğru yatırım kararları ve sağlıklı fiyatlamalar açısından çok büyük önem arz ediyor. Borsamızın likiditesi arttıkça kurumsal ve bireysel yatırımcılarımızın alternatifleri de genişliyor. Bu değerlendirmeler ışığında; TSPB’nin belirlediği standartlarda hazırlanmış Ana Pazar ve Alt Pazar şirketlerine dair daha fazla araştırma raporu üretilmesi için aracı kurumlarımıza finansal destekte bulunacağız” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • Selim 3 yıl önce Şikayet Et
  Borsada balon hisse çok. Rapor yazılması bu durumu önlemez.
  Cevapla
 • Sınır 3 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim.bir şişe cam birleşmesi yaptınız.denizli cam son işleminde ve işlemin son gününde 6 küsür lira iken birleşirken 2 küsür liradan birleştirdiniz.adamların üçte iki parası şişe cama geçti.ve adamların 60 bin lirası 20 bin liraya düştü.bu konu araştırılmalıdır.hesap günü var kardeşim hesap günü.madem birleşeceksin.o zaman hiçbir indirim yapmadan adamların parasıkadar şişe camdan hisse vermeliydiniz.perişan olanlar var.haber yedi araştırmanızı bu vahim hatanın düzeltilmesi nde sizlerin yardımına ihtiyaçları var.son güne kadar tahta açık tutulurmu.tahtayı kapatırsın.herkes elindeki hisseleri sana satarlar.kimse zarar etmemiş olur.büyük hayır kazanırsınız.
  Cevapla
 • Selim 3 yıl önce Şikayet Et
  Birleşme raporunda bu durum belliydi. Yatırımcı bu raporu okumadığı anlaşılıyor.
  Cevapla
 • mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  açığa satmayı ve imtiyazlı hisse olayını bir bitirse borsa gerçekten yatırım aracı olur.
  Cevapla
 • Yakub 3 yıl önce Şikayet Et
  Devletimizin kendisine çok değer verdiği Ağabey gerekeni yapar inşaAllah
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  müjdelerle ayakta tutulan borsaya hayır borsa ıst cıddı bir düzenleme getirilmesi gerekir imtiyazlı hisse saçmalığına hayır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle