Elon Musk duyurdu: Twitter'ı bıraktı

Geçtiğimiz hafta Twitter’da yaptığı paylaşımlarla çeşitli şirketlerin ve "bitcoin"in değerinde artışa neden olan milyarder iş insanı Elon Musk, bir süre boyunca sosyal medya platformunu kullanmayacağını açıkladı.

Elon Musk duyurdu: Twitter'ı bıraktı
Elon Musk duyurdu: Twitter'ı bıraktı
GİRİŞ 02.02.2021 23:18 GÜNCELLEME 02.02.2021 23:19
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’daki yaklaşık 45 milyon takipçisine sosyal medya platformundan bir süre uzaklaşacağını duyurdu

GEÇEN HAFTA PAYLAŞIMLARIYLA BORSAYI YÖNLENDİRDİ

Diğer yandan Musk’ın son “tweet”leri borsa üzerinde büyük bir etki yarattı. Pazar günü, "Bu gece Los Angeles saatiyle 22:00'de Clubhouse'da" olduğunu tweetledi. Ardından, küçük yatırımcılar Clubhouse Media Group isimli şirketin hisselerine hücum etti. Uygulamayla alakası olmayan şirketin hisseleri bir günde yüzde 110 yükseldi.

Cuma günü ise Musk, Twitter biyografisine "#bitcoin" ifadesinin eklemesinin ardından gün içinde kripto paranın değeri yüzde 15 arttı. İş insanı, daha sonra konuya ilişkin bir paylaşım daha yaptı: "Geçmişe bakınca kaçınılmazdı."

GAMESTOP'UN HİSSELERİNİ YÜZDE 157 YÜKSELTTİ

Teknoloji zinciri Gamestop’un hisseleri, 27 Ocak Çarşamba günü teknoloji milyarderinin "Gamestonk!!" paylaşımını yapmasının ardından yüzde 157 daha yükseldi.  

Online pazar yeri Etsy’nin hisseleri de 26 Ocak'ta Musk'ın "Etsy'yi çok seviyorum" paylaşımının yapmasının ardından yüzde 3,5 oranında arttı.

YORUMLAR 6
 • cor 3 yıl önce Şikayet Et
  şeytanınız, salyaları akan sürü bir daha tweter a dönemeyecek :)
  Cevapla
 • Sato 3 yıl önce Şikayet Et
  Öncesinde almıştır hisseleri sonrasında bir twitt hoop paraya paraya katmıltır. Adam zeki
  Cevapla
 • Antalyalı 3 yıl önce Şikayet Et
  parayı vurdu. kefal avı bereketli geçti sanırım.
  Cevapla
 • sahinbey 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir tweet te THY ya da aselsan a yapsa ne guzel olur..
  Cevapla
 • Hirihirihiri 3 yıl önce Şikayet Et
  Niye rahat durmuyorsun
  Cevapla
 • Fazıl 3 yıl önce Şikayet Et
  BTK'nın dedi uygulaması var hem yerli hem milli hani kim sahip çıkıyor hep olsa deriz olana da sahip çıkmayız nedir bu gavur hayranlığı millette.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle