Dünya devinden Türkiye açıklaması: Güveniyoruz

Siemens Gamesa Üst Yöneticisi Krogsgaard, Türkiye'nin büyüme potansiyeline güvendiklerini açıkladı.

Dünya devinden Türkiye açıklaması: Güveniyoruz
Dünya devinden Türkiye açıklaması: Güveniyoruz
GİRİŞ 28.01.2021 18:39 GÜNCELLEME 28.01.2021 18:39
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Siemens Gamesa Onshore Global Üst Yöneticisi (CEO) Lars Bondo Krogsgaard, rüzgar enerjisi sektörünün Türkiye’de yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olduğunu ve Türkiye’nin büyüme potansiyeline güvendiklerini belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Krogsgaard, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tüm dünyanın iklim değişikliğine dikkatini çekmesini sağladığını ve yenilenebilir enerjinin önemini daha da arttırdığını kaydetti.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelen rüzgar enerjisi sektörünün Türkiye’de de yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ettiğine işaret eden Krogsgaard, “SGRE (Siemens Gamesa Renewable Energy), Türkiye’nin büyüme potansiyeline güveniyor. SGRE, deneyimini, bilgi birikimini, en son teknolojilerini ve elbette yatırımlarını ülkeye taşıyarak pazarın büyük potansiyeline ulaşmasını sağlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Krogsgaard, enerji geçişinin Kovid-19 salgınından sonra hızlanabileceğini vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Salgın, yenilenebilir enerjinin merkezi bir rol oynadığı sürdürülebilir ekonomik gelişim modelleri tasarlama ihtiyacına dikkati çekti. Bu nedenle, bu kriz hükümetlerin iklim değişikliğini azaltma taahhütlerini yerine getirmeleri için bir fırsat oluşturabilir. Türkiye, büyüyen ekonomisi, artan nüfusu, enerji ihtiyacı, mükemmel rüzgar enerjisi kaynakları, güçlü tedarik zinciri ve destekleyici hükümeti ile büyümeye devam etmek ve enerji karışımında oldukça ihtiyaç duyulan yerel kaynakları artırmak için rüzgar enerjisi açısından uygun temellere sahip. Sektörün, uzun vadeli teşvik programları konusunda netlik sağlayacak yeni düzenleyici çerçeveyi ivedilikle açığa kavuşturması ve güçlendirmesiyle, ilave yatırımların önü açılacaktır.”

Siemens Gamesa, Türkiye'de rüzgar türbini nasel (gövde) fabrikası ve Ar-Ge merkezi yatırımı yapan ilk ve tek rüzgar türbini üreticisi olma özelliği taşıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • stratoposfer 4 hafta önce Şikayet Et
  ya arkadaş bn bizim ülkenin ekonomi anlayışını anlamadım hiç bi zaman.Bugun türkiyede en az 100 milyon bilgisayar aktif haldedir.Bunun parçalarından sadece mause üretmeyi bile kafamıza koysak yazılımını plastıgını merceğini kablosunu leyimini bunu bile yapsak yılda 5 milyar dolar ülke içinde kalır yav.Üstüne bir kaç fabrikamız olmuş olur.Üstüne kültür dairemize satarız her türlü kar.ama bakıyorsun yok.Yada bizde hammadde yok bnm habarım yok.Traş makinasını bile yurtdışından alıyoruz yav.
  Cevapla
 • Saaarp 4 hafta önce Şikayet Et
  Ama heykel daha onemli
  Cevapla
 • İsrafil ÇENGEL 4 hafta önce Şikayet Et
  güvenmezse ne olur beyenmeyen küçük kızını vermesin
  Cevapla
 • Fenerli 4 hafta önce Şikayet Et
  Cahil cahil yazma
  Cevapla
 • erkan 4 hafta önce Şikayet Et
  Volkswagen i hakkiyla boykot edersek , hepsi yatırım yapmak zorunda kalir
  Cevapla
 • Kastamonu 4 hafta önce Şikayet Et
  Ülkemiz yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımlarla dudak ısırtıyor. Nükleer enerji ile birlikte enerji çeşitliliğini tamamlayan Türkiye küresel oyun kurucu olacaktır.
  Cevapla
 • Beklentimiz 4 hafta önce Şikayet Et
  Simesten ve samsungtan bilgisayar cep telefonu tablet dijital elektrik elektronik yatirimlarinida Turkiyeye yonlendirip yogunlastirmasini bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle