Hepsi Türkiye'de! Avrupa 1400 TIR'ı bekliyor

Avrupa'nın çeşitli ülkelerine yük taşıyan TIR’lar, Edirne’de, Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki park alanlarında ve yol boyunca uzun kuyruk oluştururken, 1400 TIR, çıkış için bekliyor. Bulgaristan'a izolasyon malzemesi götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelerek, 3 gündür sıra bekleyen Hüseyin Sofuoğlu, Türkiye'nin Avrupa ülkelerine göre ihracatta çok iyi durumda olduğunu söyledi.

Hepsi Türkiye'de! Avrupa 1400 TIR'ı bekliyor
Hepsi Türkiye'de! Avrupa 1400 TIR'ı bekliyor
GİRİŞ 27.01.2021 15:12 GÜNCELLEME 27.01.2021 15:17
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin çeşitli illerinden Avrupa ülkelerine gitmek üzere yola çıkan yük dolu TIR’lar, Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki park alanlarında ve yol boyunca yoğunluk oluşturdu. Sınırda, 1400 TIR çıkış yapmak için beklerken, yetkililer, yoğunluğun ihracatın artmasından kaynaklandığını söyledi.

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçen yıl ocak ayında günlük 950 TIR çıkış yaparken, bu sayının yılın ilk ayı henüz bitmeden 1200'e kadar çıktığı açıklandı.

'AVRUPA ÜLKELERİNE GÖRE İHRACATTA ÇOK İYİYİZ' 

Bulgaristan'a izolasyon malzemesi götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelerek, 3 gündür sıra bekleyen Hüseyin Sofuoğlu, Türkiye'nin Avrupa ülkelerine göre ihracatta çok iyi durumda olduğunu söyledi.13 TIR'la sürekli Bulgaristan'a izolasyon malzemesi taşıdıklarını belirten Sofuoğlu, "Bulgaristan'a izolasyon malzemesi götürüyorum. 3 gündür park alanında bekliyorum. Sıra aldık, 35 saattir mesaj gelmesini bekliyorum.

Yollar karla kaplı. Avrupa ülkelerine göre, Türkiye ihracatta çok iyi durumda. Biz sadece Bulgaristan’a çalışmamıza rağmen 13 aracımız dolu gidip, boş geliyor. Yani oradan mal almayı dahi beklemiyoruz. Bu yoğunluk olmasa biz boş dönemeyiz, nakliyat bizi kurtarmaz. Yani Allaha şükür işlerimiz çok iyi" dedi.

Danimarka'ya çiçek götüren TIR sürücüsü Murat Bingöllü de “Danimarka'ya çiçek götürüyorum. Gece saat 05.00 civarında geldim. Sıram geldi ve şimdi çıkış için gidiyorum.

Kar, kış, kıyamet bizi etkiliyor ama yapacak bir şey yok, işimiz bu. Toplam 10 ton çiçek var aracımda ve bir an önce bunları götürüp, teslim etmem gerekiyor" dedi.

'38 SAATİR BEKLİYORUM' 

İngiltere'ye tekstil yükü taşıyan Yakup Armankaya ise "38 saattir burada sıranın gelmesini bekliyorum. Burada ne kadar bekleyeceğimizi bilmiyoruz. İngiltere’ye bir an önce malı indirmem gerekiyor. Kar da yağdı, yollarda zorlanıyoruz. Araçlarımız yüklü, yollarda gidiş zor. Beklemek bizi üzüyor" dedi.

YILBAŞINDAN BU YANA İHRACAT ARTTI' 

Belçika'ya tekstil yükü taşıyan TIR sürücüsü Mehmet Gelici, yılbaşından bu yana ihracatta artış olduğunu belirterek, "Yaklaşık 35 saattir burada çıkış için bekliyorum. Yılbaşından bu yana ihracat arttı. Avrupa ülkelerinde ihraç ürünlerimize talep arttı ve bu yüzden her geldiğimizde 1,5- 2 gün çıkış için bekliyoruz" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Yakub 4 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye amborgo uygulasa olmaz mı
  Cevapla
 • Yıldız 4 hafta önce Şikayet Et
  Yazık insanlara soğukta eleman arttsa sorun daha çabuk çözülür birçol yerde memur boş pturuyor oraya kaydırılmalı
  Cevapla
 • Hasan 4 hafta önce Şikayet Et
  Ticaretin zerresini bilmeyenler ,üretimden analamyanlar yok ucuza satıyormuşuz da ,yok biz niye pahalı yiyormuşuzda. Siz bu kafayla daha çok pahalı yersiniz. Bir şeyi daha çok satmadan ,daha çok kazanmadan Türk parasının değerini nasıl yükseltirsiniz . Buna katma değer denir ne kadar çok işçiliğin olursa ,ne kadar çok üretip satarsan o kadar çok güçlenirsin . O kadar çok paranın değeri artar işte o zaman her şeyi Almandan daha ucuza yersin. Hoş Alman da kendi parasıyla ucuza yiyemmiyor ya neyse. Gözünüz Almanın her türlü işini yapıp yazın Türkiyeye gelen işçimizin bir kaç yurosunda. Sanki onlar bütün sene Almanyada Türkiyedeki gibi yaşıyorlar.
  Cevapla
 • Zafer 4 hafta önce Şikayet Et
  Elhamdülillah, Yıllarca bu ülke çiçeği Hollandadan alırdı,şimdi yanıbaşındaki Danimarkaya çiçek satıyoruz. Yıllarca izolasyon malzemesini Avrupadan aldık şimdi ihraç ediyoruz. İngiliz kumaşı diye büyüklerimiz bize gösterirdi şimdi ingiltereye kumaşı biz satıyoruz. Bunları görmeyen KÖR GÖZLER hala patates soğan edebiyatıyla hainlik peşindeler.
  Cevapla
 • Alli 4 hafta önce Şikayet Et
  Bilmeden konuşanlar siz heykel yapın kardeşim.Anlamadığınız konularda ahkam kesmeyin.Üretmiyor dediğiniz ülkeden bu kadar tır ne taşıyor sizce.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle