Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Destek ödemesi yapılacak

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoran ve kafelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Gelir kaybı yaşayan lokanta ve kafe gibi işletmelere destek ödemesi yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Destek ödemesi yapılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Destek ödemesi yapılacak
GİRİŞ 27.01.2021 13:35 GÜNCELLEME 27.01.2021 13:51
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Esnafın bugüne kadar yalnız bırakılmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olanlara destek ödemesi yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

46 MİLYARLIK KAYNAK AKTARDIK

Sosyal koruma kalkanı çerçevesinde bugüne kadar 46 milyar liralık bir kaynağı karşılıksız olarak her kesimden insanımıza aktardık. Esnafımızı bugüne kadar yalnız bırakmadık. Bu konuyla ilgili, bizi izleyen kardeşlerime sesleniyorum; yalnız bırakmayacağız. 3 ay süreyle aylık bin lira, kira desteği yapmaya devam ediyoruz. Vergileri geçtiğimiz günlerde tekrar erteledik. Halk Bank tarafından kullandırılan faiz destekli kredilerin bu yılın ilk 6 aylık taksitlerini ötelendiğini açıkladık.

RESTORAN VE KAFELERE DESTEK ÖDEMESİ

Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan, gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız. Cirosu 2020 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelerimize, 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere, ciro kaybının yüzde 3'ü oranında destek ödemesi yapacağız. Bu yeni destek kalemimizin tüm işletmelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

YENİDEN NORMALLEŞME ADIMLARI ATACAĞIZ

Salgının seyrinin endişe verici seyre çıkması, geçtiğimiz aylarda bizi daha sıkı tedbirler almaya yöneltti. Vaka ve hasta sayısının salgının tehdit olmaktan çıkacağı seviyeye kadar gerilemesiyle yeniden normalleşme adımlarını atmaya başlayacağımız açıktır. Bunun için önce milletimizin, 'temizlik, maske, mesafe' kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmesi gerekiyor. Aşılanan kişi sayısının toplumda genel koruma sağlayacak sayıya ulaşması da önemli bir kriterdir

ETİKETLER
EKONOMİ pandemi
YAZDIR
YORUMLAR 79
 • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
  lokanta ve cafeler pekde gelir kaybı yaşamıyor,paket halinde kapış kapış ürünlerini yine satıyorlar,gelir kaybı yaşayan sade vatandaş,işçi,emekli ve memur.
  Cevapla
 • Capla hama 1 ay önce Şikayet Et
  Aslan reisim be.. Çanakkale meslek kol gibi destek
  Cevapla
 • Tüm esnaf Dertli 1 ay önce Şikayet Et
  Reis Muhasebeci 4500 lira istiyor kurtar bizi muhasebecilerden
  Cevapla
 • Selim dertlioğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Okullar açılsın bir nesil yok olmasın .! Bir neslin bedelini bu sağlık kurulu ödeyemez ..!!! Tevfik özlü sana hakkımı helal etmiyorum ..!!!
  Cevapla
 • Dertli 1 esnaf 1 ay önce Şikayet Et
  Reis , Ticaret odalarının zulüm aydatlarından kurtar bizi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle