Esenyurt ve Fatih ilçeleri hakkında önemli karar!

Esenyurt ve Fatih ilçelerinde yabancıların istisnalar hariç "ikamet izin başvuruları" sınırlandırıldı.

GİRİŞ 26.01.2021 13:24 GÜNCELLEME 26.01.2021 13:57
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul'un Esenyurt ve Fatih ilçelerinde yabancıların yatırım amaçlı kısa dönem ikamet izin talepleri ile üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin "öğrenci ikamet izni" talepleri hariç, ikamet izni amacıyla yapılan ilk başvuruların 15 Ocak'tan itibaren kabul edilmeyeceğini bildirdi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Fatih ve Esenyurt ilçelerinde yabancılar tarafından ikamet izni amacıyla yapılacak başvurulara "sınırlama" getirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Fatih ilçesi için 6458 sayılı Kanunun 31'inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi (yatırım amaçlı) kapsamındaki kısa dönem ikamet izni talepleri ile Fatih ilçesindeki üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin öğrenci ikamet izni talepleri hariç olmak üzere, Esenyurt ilçesi için 6458 sayılı Kanunun 31'inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi (yatırım amaçlı) ve taşınmazın Esenyurt ilçesinde olması koşuluyla aynı maddenin (b) bendi (taşınmaz amaçlı) kapsamındaki kısa dönem ikamet izni talepleri ile Esenyurt ilçesindeki üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin öğrenci ikamet izni talepleri hariç olmak üzere Esenyurt ve Fatih ilçelerinde 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılan ilk başvurular kabul edilmeyecektir."

YORUMLAR 7
 • UNHCR 2 yıl önce Şikayet Et
  Yabancılar pasaport dairsinin emniyet genel müdürlüğünden alınması bir FETÖ projesiydi ve sayın Erdoğana bu konuda diğer konularda olduğu gibi bilgi verilmedi. Ayrıca uygulama polisde iken yabancı iş ve işlemleri bu kadar problemli değildi. Sivil şahıslara bu işin verilmesi kaosa neden oldu. Ayrıca istanbulun su ve kanalizasyon sistemi bu yükü kaldırmadı ve bir ülkenin ekonomik yükünü çeken istanbul üzerinden ülkemizi yok etme tehlikesine heran sebep olanilir.Acilen istanbuldan yanancılar gönderilmeli özellikle afrika ve sutiyeden gelenler gerek kendi ülkelerine gerekse başka ülkelere. Ne yazıkki hiçbirşey yapılmadığını yaba cılar konusunun ülkemizde çok yanlış yönetildiğini görüyoruz
  Cevapla
 • Uygar 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok geç alınmış bir karar fatih sakinleri olarak bu durumdan çok rahatsızız lütfen yetkililerden önlem istiyoruz lütfennnn
  Cevapla
 • Fatih Cankurtaran 2 yıl önce Şikayet Et
  eeee sandık başında vereceğiz artık cevabımızı ben böyle bir rezillik görmedim 54 yaşındayım güvenle çıkamıyoruz sokağımıza
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Fatih İlçesi başta olmak üzere belirli yerlerde yabancılara gayrimenkul satışı yasaklanmalı.(Tüm Türkiye de yapmıyorlar bari!!!)
  Cevapla
 • Adem 2 yıl önce Şikayet Et
  vay be günaydın tebrikler nasıl farkına varabildiniz
  Cevapla
 • Oğuzhan 2 yıl önce Şikayet Et
  Fatih ve Esenyurt yabancıdan geçilmiyor. Tedbirler sıkıştırılmaz ise olaylar kaçınılmaz. Ne yazakki özellikle İstanbul mülteciden geçilmiyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle