İmzalar atıldı kentte büyük sevinç! Binlerce kişiye iş müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Kilis'te 43 bin metrekare alan üzerinde 13,5 milyon liralık yatırımla kurulacak Tekstilkent'te yaklaşık 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği müjdesi, kentte büyük memnuniyetle karşılandı.

GİRİŞ 24.01.2021 16:43 GÜNCELLEME 24.01.2021 17:27
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ve Kilis Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi arasında geçen hafta Kilis Tekstilkent ile ilgili protokol imzalanması törenine katılan Bakan Varank'ın "İpekyolu Kalkınma Ajansımızın desteğiyle 13,5 milyon liralık bir yatırımla kuracağımız Kilis Tekstilkent'te yaklaşık 2 bin 500 ki istihdam edilecek. Her türlü altyapısı hazır toplam 43 bin metrekare alan üzerinde her biri 10 bin metrekare kapalı alandan oluşan 2 fabrika binamızı bu yıl içerisinde yatırımcılara tahsis ederek üretime başlayacağız." açıklaması, kentte sevinç oluşturdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren İpekyolu Kalkınma Ajansının desteğiyle Kilis OSB'de kurulacak Tekstilkent, faaliyete geçtiğinde hem kenti tekstil alanında öne çıkaracak hem de özellikle gençlere ve kadınlara yeni istihdam alanı açmış olacak.

"MEMLEKETİMİZİN GELECEĞİNİ DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANIYORUZ"

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, AA muhabirine, Bakan Varank'ın verdiği müjdelerin Kilis için bir tarihi dönüm noktası olduğunu söyledi.

Sanayileşmeye dönük atılan adımların kentin kaderini değiştireceğinin altını çizen Celkanlı, "Sayın Bakanımız hem Tekstilkent projesiyle ilgili yapılan protokolle hem de Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesine 2021 yılında altyapı ihalesinin yapılacağı müjdesini verince Kilis'te bu çok büyük ümit aşıladı. İşsizlik oranı yoğun olan, işe, aşa çok ihtiyacı olan insanların var olduğu bir bölgede yaşıyoruz. Sanayileşmeye dönük atılan bu adımların inşallah memleketimizin geleceğini değiştireceğine inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakanımızın vermiş olduğu müjdeler memleketimiz için çok önemliydi." dedi.

Celkanlı, Tekstilkent projesinin faaliyete geçmesiyle yeni bir istihdam kapısının açılacağını belirterek, "Tekstilkent projesi, merhum Belediye Başkanı Abdi Bulut'un bir projesiydi. Bu proje ülkemizin belirli bölgelerinden belirli tekstil markaların geleceği bir istihdam alanı haline dönüşecek. Buradaki hedefimiz 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlamak. Buranın parası, imkanları hazır. İKA'dan yaklaşık 11 milyon lira teşvik desteği alacağız. Geri kalan kısmını da OSB tamamlayacak, bir yıl içerisinde faaliyete geçeceğimize inanıyoruz." diye konuştu.

Kentte yapılacak olan Polateli-Şahinbey OSB'nin altyapı ihalesinin de bu yıl yapılacak olmasının çok önemli bir gelişme olduğunu aktaran Celkanlı, buranın da faaliyete geçmesiyle birçok insana ekmek kapısı olacağını söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Adıyamanlı. 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Devlet başkanım Bari bir tane otomobil yan sanayi Fabrikasını'da Türkiye'nin Japonyası ve Türkiye'nin gurur abidesi Güney Doğunun nadide şehirlerinden Gaziantep ilimize kurulmasını isteriz inşallah bu çağrımız sayın Reisimiz tarafından kabul görür Gazianteplileri seven Bir Adıyamanlı vatandaşın ricasıdır arz ederim.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Heryer tekstil oldu başka sanayilere de yol açın artık agır sanayide ilerlememiz lazım
  Cevapla
 • hacı emmi 1 ay önce Şikayet Et
  vatana millete hayırlı olsun. muhalefet çatlamıştır şimdi.
  Cevapla
 • Nafiz Arslan 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet büyüklerimiz ne olur bir fabrikada benim Yozgat ima yapın, göç vere vere memleket de kimse kalmadı
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Yozgat nere ya. Hala haritada var mı.
  Cevapla
 • sefer ogulları 1 ay önce Şikayet Et
  o 13.5 milyonu chp ye teslim edin turkiyenın enguzel heykelini yapsınlar.sonrada torenle heykeli acsınlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle