Diyarbakır’a yatırımda tüm zamanların rekoru kırıldı

Yatırım teşvik belgelerinde tüm zamanların rekorunu kıran Diyarbakır’da yatırımcıların taahhüdüyle 15 bin 770 yeni istihdam alanı oluşturuldu. Sağlanan huzur ortamının etkisiyle 1.81 milyar sabit yatırım çeken şehirde 6 bin 550 yeni iş yeri kuruldu.

Diyarbakır’a yatırımda tüm zamanların rekoru kırıldı
Diyarbakır’a yatırımda tüm zamanların rekoru kırıldı
GİRİŞ 15.01.2021 17:40 GÜNCELLEME 15.01.2021 17:40
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Terörle mücadelede elde edilen başarıyla huzura kavuşan Diyarbakır’a yatırımcılar büyük ilgi gösteriyor.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından şehirdeki yatırım verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Vali Karaloğlu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Daha iyisi için çalışıyoruz, zorlu salgın sürecine rağmen Diyarbakır’ımızda 2020 Ocak-Kasım döneminde 241 yatırım teşvik belgesi ile tüm zamanların rekoru kırıldı.

1.81 milyar lir sabit yatırım ve 15 bin 570 yeni istihdamla hedeflerimize daha da yaklaşıyoruz.”Kapanan bir şirkete karşılık 9 şirket açıldı

Yeni açılan iş yeri sayısının kapanan iş yerlerine göre esnaflarda yüzde 400, şirketlerde yüzde 900’e varan oranlarda fazla olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, "2020 yılı içerisinde Diyarbakır’ımızda bin 28 iş yeri, 229 şirket kapanırken, 4 bin 556 yeni iş yeri ve bin 994 yeni şirket açıldı" dedi.

Vali Karaloğlu, kamu, belediye, ticaret ve sanayi odaları, yatırımcı ve girişimcilerin ortak akılla oluşturduğu enerjiyle Diyarbakır’ı yatırım ve istihdamda Türkiye’nin lokomotiflerinden biri yapmaya kararlı olduklarını ifade etti.

ETİKETLER
yatırım merkezi
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Pkk yı ayakta tutan HDP - HDP yi ayakta tutan CHP - CHP yi ayakta tutan İP - İP yi ayakta tutan SP - SP yi ayakta tutan davutoğlu babacan arınç - Domino etkisiyle hepsi devrilecek -
  Cevapla
 • Şems 1 ay önce Şikayet Et
  Diyarbakır'ın yollarını altın dökseniz yine hdp'ye oy verecekler. Daha önce Van'da da görmüştük. Bunun sebebini iyi tahlil etmek lazım. Allah islah eylesin.
  Cevapla
 • Diyar-i bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Sebebi belli sen kendi evini kuracan başkası da kuracam deyince sana ev mev yok olmaz sen hep üvey evlat olarak kal diyecen sen ne mutlu türküm diyecen ben ne mutlu kürdüm desem terörist oluyorum yow bırakın bu işleri sana var bana yok
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Belediyeleri hdp vermeyin terörün kökü kalmaz
  Cevapla
 • Hancı 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim Güneydoğu'lu ya zorla Türk'üm dedirtme zamanları geride kaldı. Allah razı olsun reisin sayesinde bağıra bağıra kürdüm, elhamdülillah Müslümanım, elhamdülillah Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyım diye söyleyen hapise atılmıyor. İnkâr politikası inşallah bir daha hortlamamak üzere maziye gömüldü.
  Cevapla
 • net 1 ay önce Şikayet Et
  kürtler de var kürtleşmiş türkler de var türkler de var güneydoğuda. Sadece kürt yaşamıyor o bölgede.
  Cevapla
 • Hamza kaplan 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye cumhuriyetinin topraklarında ekmeğini yemeyeceksin o zaman ... Ben doğuluyum ancak buralar türkiye olarak geçer.. Osmanlı dan kalan topraklar türkiye olarak yoluna devam eder... Türkiyeliyim diyemeyen tam olarak teröristtir... Irkçılık yapılsaydı bizler bu ülkede kürtçe konuşamazdık nokta.
  Cevapla
 • Hadi ordan. 1 ay önce Şikayet Et
  Sen kim oluyorsunki Allah'ın mülkünde ekmek yeme diyorsun Hadi ordan seni Allah beni hür yaratmışken sen kim oluyorsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle