WhatsApp'a kötü haber! Geri çekildiler...

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları büyük ilgi görmeye başladı. Hal böyle olunca WhatsApp uygulaması kullanan birçok kullanıcı uygulamadan geri çekildi. Tüm operatör kullanıcılarına açık Türkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BiP, son 6 günde 10 milyon yeni kullanıcı rakamına ulaştığını açıkladı.

GİRİŞ 14.01.2021 17:15 GÜNCELLEME 14.01.2021 17:24
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

WhatsApp'ın güncellenen "Gizlilik İlkesi"ne tepki gösteren kullanıcılar, yerli anlık mesajlaşma uygulamaları BiP'e akın etti. Turkcell'in İstanbul ve Ankara'daki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde korunan BiP'in, son 6 günde 10 milyon yeni kullanıcıya ulaştığı ve toplamda 60 milyondan fazla indirildiği açıklandı. Platformun kullanıcılara, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, 'acil durum butonu', 106 dilde anlık tercüme, kişiselleştirilmiş menü gibi özellikler sunuyor. Ayrıca BiPte masaüstü bilgisayar uygulamasından veya sadece bir internet tarayıcı üzerinden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme de yapılabiliyor.

 

UYGULAMA MARKETLERİNDE ÜST SIRADA

Açıklamanın devamında, Son günlerde bireysel ve kurumsal kullanıcılardan gelen yoğun talebin ardından BiP, uygulama marketlerinde Ücretsiz En Popüler ve Trend Olanlar kategorisinde üst sıraya taşındı. BiP, 50 milyonun üzerinde indirme ve 1 milyonun üzerinde kullanıcı yorumuna ulaştı. BiP, kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor denildi.

 

KULLANICILARIMIZIN HASSASİYETLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, Operatör bağımsız 192 ülkede kullanıma sundukları BiPin sadece ülkemizde değil Pakistan, Hindistan, Almanya, Suudi Arabistanda kullanıldığını, bu ülkelerde günlük 1.5 milyona yakın kullanıma ulaştıklarını ve bu durumdan ötürü büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Turkcell olarak yıllardır Türkiyenin verisi Türkiyede kalsın prensibi doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerin veri tabanlarını ülkemizde kurduğumuz veri merkezlerimizde tutuyoruz. Kullanıcılarımızın hassasiyetlerini çok önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeye devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme ve sadeleşme ile kullanıcılarımız, hangi verilerin ne için kullanılacağına ilişkin daha net ve anlaşılır bir açıklamaya erişebilirler diye konuştu.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Fatih 3 ay önce Şikayet Et
  Bile acil durum ekleme canlı yayın yapma ve tweter gibi yazı paylasma ve kişileri takip etme özelliğine gelmesi gerekir o zmaan dünya çapında tek olur 3 sosyal medya olan tek bipte toplanmış olur
  Cevapla
 • 46lı 3 ay önce Şikayet Et
  MEB'e haber salın,bütün öğretmenler BİP'e geçsin. 15 milyon potansiyel aktif kullanıcı halihazırda var. ☺️
  Cevapla
 • Mardinli 3 ay önce Şikayet Et
  BİP'in geliştirilmesi lazım çok hantal ve mesajlar geç gidiyor ,foto gönderme ve video gönderme sıkıntılı geç gidiyor
  Cevapla
 • Bir şirket 3 ay önce Şikayet Et
  Nasıl kendine kazık atar onun örneğini gördük. Zaten onay aldıklarını yapıyolardı. Bunu resmiyete dökmek istenmesi tamamen namluyu kendine çevirip ateşlemektir. Netici ya ölüm yada bi şok yapıp calanacak! Görecez.
  Cevapla