Araç sahipleri dikkat! Benzine indirim geliyor

Gelen son dakika haberine göre; Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 11 kuruş indirime gidilecek. İndirim pompaya 7 kuruş olarak yansıyacak.

Araç sahipleri dikkat! Benzine indirim geliyor
Araç sahipleri dikkat! Benzine indirim geliyor
GİRİŞ 05.01.2021 18:18 GÜNCELLEME 05.01.2021 18:29
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, indirim benzinin pompa fiyatına ortalama 7 kuruş olarak yansıyacak, kalan 4 kuruşluk kısmı ise devreye alınan Eşel Mobil sistemi kaynaklı ÖTV gelirinin yerine konmasında kullanılacak. Buna göre, Ankara'da ortalama 7,27 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7,20 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 7,24 liradan 7,17 liraya, İzmir'de 7,30 liradan 7,23 liraya inecek.

 

 

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

 

Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

YORUMLAR 10
 • Abdullah b. 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesi n ama bu benzin istasyonlarinin ve lpg fiyatlari surekli sahada denetlenmeli zam aninda indirim arada kaynatiyorlar.sehir merkezleri neredeyse hep ayni fiyat ayip nerde rekabet nerde serbest piyasa
  Cevapla
 • Garip 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin. Olsun buna da şükür...
  Cevapla
 • Hc 52 1 yıl önce Şikayet Et
  Şok şok şok büyük indiriiim
  Cevapla
 • Ahmt 1 yıl önce Şikayet Et
  Nerde zamda toplanan hainler gorun iste indirim oluyor uygun fiyatlar. Birakin fakir edebiyatini
  Cevapla
 • Nizami 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeniden değerleme
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle