Bakan Selçuk emeklilere müjdeyi verdi! Maaşlar erken ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların 1, 2 ve 3’üncü gününde ödenecek olan aylıklarının öne çekildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk emeklilere müjdeyi verdi! Maaşlar erken ödenecek
Bakan Selçuk emeklilere müjdeyi verdi! Maaşlar erken ödenecek
GİRİŞ 29.12.2020 09:47 GÜNCELLEME 29.12.2020 10:21
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’da başlayıp, 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların kısıtlama günlerine denk gelen aylıklarının erken ödeneceğini duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının her ayın 1’i ila 5’i arasında ödendiğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Ocak ayının 1’i ve 3’ü arasında ödenecek olan emekli sandığı aylıklarını sokağa çıkma kısıtlamasından önce ödüyoruz. Böylece banka şubelerinde, kısıtlama sonrası yaşanabilecek yoğunluğun da önüne geçmiş olacağız.” dedi.

Bu kapsamda aylıklarını her ayın; 1’inci günü almakta olanlara bugün, 2’nci ve 3’üncü günü almakta olanlara 30 Aralık 2020 Çarşamba günü, 4’üncü ve 5’inci günde ödenmekte olanlara ise kendi ödeme günlerinde, yani 4 ve 5 Ocak 2021’de ödeme yapılacak.

 
KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • ayhan 2 ay önce Şikayet Et
  Allahtan tek isteğim bu ülkedeki tüm nankörler için Ak Parti öncesi zihniyete sahip bir iktidarın gelmesi.O zaman görür bu millet anyayı konyayı.
  Cevapla
 • AYŞE 2 ay önce Şikayet Et
  Emekli öğretmen maaşları asgari ücretle aynı oldu o kadar emek okumanın anlamı yok mu ek göstrrge mühendislerin var emekli öğretmenlerinde olsun
  Cevapla
 • Yavuz01 2 ay önce Şikayet Et
  Derken daha erken
  Cevapla
 • Adnan 2 ay önce Şikayet Et
  İhtiyacın yoksa pazartesi çek. Kuru gürültü yapmayın.
  Cevapla
 • Harun 2 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl müjde!!
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Aynen gece sabaha kadar soğukta imf'den kredi gelecekte para yatacak günleri.
  Cevapla
 • Kürt ibo21 2 ay önce Şikayet Et
  Beğenemedin mi dal yaprak..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle