Antalya'da toplu ulaşıma yüzde 15 zam

Antalya'da UKOME Gene Kurulunun aldığı karar ile toplu ulaşım yüzde 15 oranında zamlandı. Zamlı tarife Antalya merkez ilçeler ve Alanya'da yarından itibaren, diğer ilçelerde ise yılbaşından itibaren uygulamaya konulacak. Zamla birlikte daha önce bir saat içinde yapılan aktarma sayısı da birle sınırlandırıldı.

Antalya'da toplu ulaşıma yüzde 15 zam
Antalya'da toplu ulaşıma yüzde 15 zam
GİRİŞ 08.12.2020 15:58 GÜNCELLEME 08.12.2020 15:59
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Yeni tarife ile Antalya genelinde zam oranları yüzde 14 ile yüzde 16 arasında artırıldı. Yarından itibaren Antalya merkezde uygulanacak olan zamlı tarife ile daha önce 3,20 lira olan tam ücret 3,65 liraya 2,70 lire olan emekli 3,15 liraya, 2,70 lira olan öğretmen 3,15 liraya, 1,80 olan öğrenci biniş ücreti 2,20 liraya yükseltildi.

Yeni uygulama ile ayrıca daha önce bir saat içinde 2-3 sefere kadar yapılan ücretsiz aktarma işlemi ise bire düşürüldü. Uygulama Antalya merkez ve Alanya'da yarından itibaren uygulamaya konulurken diğer ilçelerde yılbaşından itibaren uygulamaya başlanacak.

Antalya Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan,16 aydır toplu taşımaya zam yapılmadığını belirterek " Bizim talebimiz yüzde 30-35 arasındaydı ancak yüzde 14 oranında bir zam uygun görüldü. 16 aydır toplu taşıma dışındaki her kaleme yüzde 50 oranında zam geldi. Toplu taşıma işini sürdürebilmemiz için bu zammın olması gerekiyordu. Giderlerimizin artışını karşılayabilmemiz lazım. Antalya haltının bizi anlayışla karşılayacağını düşünüyorum " dedi.

Toplu taşımada 25 kalemde uygulanan ücretsiz taşıma ise devam edecek.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ulaşım
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • cetin 2 ay önce Şikayet Et
  baskan calismaya başlamış
  Cevapla
 • Zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Adam iyileşir iyileşmez garibanların parasına gözünü dikmiş....
  Cevapla
 • Fatih. 2 ay önce Şikayet Et
  İyi mi oldu şimdi? Hani halktan yana olan tavrınız? Yoksul olan kesim otobüse biniyor. Gerçekten Antalya’da ulaşım İstanbuldan daha pahallı
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Herşey güzel olacak, Bu İstanbul için miydi. Hiç kimse yazmamış da.
  Cevapla
 • Birol 2 ay önce Şikayet Et
  Sakarya da aynı zamlar ulaşıma %20 olarak yapıldı.
  Cevapla
 • Anadolu 2 ay önce Şikayet Et
  Adama bak yahu insan bir ay falan bir durur acelen ne..eceline susamışsin belli..hastaneden zam yapmak için mi çıktın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle