Cezayir'den Türkiye'ye ortaklık teklifi!

Cezayir Ticaret Bakanlığı, Türkiye'ye, uluslararası piyasalara girmek amacıyla ortak firmalar kurulması teklifinde bulundu. Cezayir Ticaret Bakanı Kemal Rızzik, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması için tüm şartların hazır olduğunu söyledi.

GİRİŞ 08.12.2020 12:23 GÜNCELLEME 08.12.2020 12:47
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cezayir, Afrika Serbest Ticaret Bölgesi'nin açılış hazırlıklarıyla eş zamanlı olduğu bir süreçte Türkiye'ye uluslararası piyasalara girme hedefli ortak firmalar kurulması teklifinde bulundu.

 

 

Cezayir Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, "Birçok uluslararası pazara erişim açısından Cezayir-Türk ortak şirketlerinden oluşan firmalar topluluğu kurulması önerisi" yapıldığı kaydedildi.

Ticaret Bakanı Kemal Rızzik, Afrika Serbest Ticaret Bölgesi'nin Ocak 2021'de yürürlüğe girmesiyle iki taraf arasındaki ticaret hacminin artırılması için tüm şartların hazır olduğuna işaret etti.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın başında Cezayir'e düzenlediği ziyaret sırasında yaptığı bir konuşmada iki ülke arasındaki ticaret hacminin 4 milyar dolar civarında seyrettiğini, bunun 5 milyar dolara çıkartılacağını söylemişti.

YORUMLAR 20
 • Hamza Mahdi 11 ay önce Şikayet Et
  Ben cezayirliyim... Eğer Türkiye ile bu yola birlikte çıkarsak bence Fransa'nin bağımlılığından kurtulmak için Cezayir ve Cezayirlilerin en büyük fırsatıdır
  Cevapla
 • mert 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ile beraber yola cikan her ülke kazanir.
  Cevapla
 • Haso 11 ay önce Şikayet Et
  Cezayirliler fransadan nefret ediyor bunlar gibi kac tane musluman devlet bizi bekliyor guclu oldukmu butun kapilar acilir
  Cevapla
 • Miço 11 ay önce Şikayet Et
  Başkanlık sistemi iyidir de bizdeki gibi olanı değil... En küçük şeyi bile başkana soralım... Bakanlar yetkililer ne işe yarıyor lagvedelim o zaman
  Cevapla
 • Kadir 10 ay önce Şikayet Et
  Yorum yapmak zorundamısın
  Cevapla
 • Alpagu 11 ay önce Şikayet Et
  Başkanlık sisteminin faydaları ve REİS'in vizyonu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle