Bakan açıkladı: İhracat treni Kayseri'de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "(Türkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni) Şu anda trenimiz Kayseri'ye varmak üzere. Yarın itibarıyla ülkemizden çıkış yaparak, 12 gün sürecek olan Çin'e yolculuğuna devam ediyor." dedi.

GİRİŞ 07.12.2020 10:15 GÜNCELLEME 07.12.2020 11:41
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Türkiye Raylı Sistem Araçları Anonim Şirketi (TÜRASAŞ), bugün Sakarya, Eskişehir ve Sivas olmak üzere üç bölge müdürlüğü halinde, demir yolu sektöründe 100 yılı aşan tecrübe ve 4 bine yakın kalifiye insan gücüyle ülkemizin raylı sistemler sektörünün en büyük temsilcisi olmuştur. Yine ihracata yönelik olarak 11 adet demiryolu bakım aracının imalatına devam ediyor."

Bakan Karaismailoğlu, "Hepimizin göğsünü kabartan bir başka projemiz olan Milli Elektrikli Tren Setinin üretimine başlandı. 2020 yılının ilk yarısında prototipi raylara indirilen 2 adet setin 2021 yılında seri üretimine başlıyoruz. TÜRASAŞ'ın 2021 yılında prototip imalatına başlayacağı en güzel, en gerekli projelerden biri de Milli Banliyö Tren Seti. 225 kilometre/saat hıza sahip hızlı tren projesinin tasarım çalışmaları 2021 yılında da devam edecektir" dedi.

 

 

ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • MOZA SOR 1 yıl önce Şikayet Et
  T24 Hala yalanına devam edecek mi ? Okurlardan özür dilecek mi?
  Cevapla
 • Bjk1903 1 yıl önce Şikayet Et
  Simdide tren yurt disina cikti derler
  Cevapla
 • kurmen 1 yıl önce Şikayet Et
  geri dönmesin istanbula, reklam kokuyor..
  Cevapla
 • g.s 1 yıl önce Şikayet Et
  bazilari hala halkali da zannediyo ya da zannettirmek istiyo. sorsan cagdaslar akillilar. zerre hicbiri kalmamis
  Cevapla