Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ATM açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı, son günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın adı kullanılarak yapılan sahte dolaşımlara karşı bir uyarı yayınladı. Bakanlık, Bakan Lütfi Elvan'ın ATM'ler ile ilgili bir açıklamasının olmadığını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ATM açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ATM açıklaması
GİRİŞ 04.12.2020 11:50 GÜNCELLEME 04.12.2020 11:59

Hazine ve Maliye Bakanlığı, son günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın adı kullanılarak yapılan sahte dolaşımlara karşı bir uyarı yayınladı. Bakanlık, Bakan Lütfi Elvan'ın banka ATM'leri ile ilgili bir açıklamasının olmadığını belirtti.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu bilgiler  verildi:

"Sosyal medyada sahte hesaplar tarafından bazı görseller  kullanılarak Sayın Bakanımız ve Bakanlığımıza aitmiş gibi açıklamalar  paylaşılmaktadır. Söz konusu görseller tamamıyla kamuoyunu yanıltmaya ve  vatandaşlarımızı mağdur etmeye yönelik paylaşımlardan ibarettir. Sayın Bakanımızın banka ATM’leri ile ilgili herhangi bir  açıklaması söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın mağduriyet  yaşamaması için resmi kanallar ve hesaplar dışındaki paylaşımları  dikkate almaması önem taşımaktadır. Ayrıca söz konusu paylaşımları yapanlar hakkında hukuki işlemler  başlatılmıştır."