Resmi Gazete'de yayımlandı: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanlığı, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 7 bini hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak.

Resmi Gazete'de yayımlandı: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak
Resmi Gazete'de yayımlandı: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak
GİRİŞ 01.12.2020 09:08 GÜNCELLEME 01.12.2020 09:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/14 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

 

 

Adaylar tercihlerini, 1-7 Aralık tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapacak.

ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

 

 

BAKAN KOCA PAYLAŞMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 12 bin sağlık personeli alımlarına hangi kadrolardan yapacağını da belirtti. Bakan Koca paylaşımında; "Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Salih Tuğra 1 ay önce Şikayet Et
  chp'lileri almayın.
  Cevapla
 • Müslüman 1 ay önce Şikayet Et
  evet salih gibiler işini çok iyi yapsa dahi partisine memleketine bakıp adam almaz ne yazık ki verdiği oyun rengini tahmin etmek zor değil
  Cevapla
 • zekeriya 1 ay önce Şikayet Et
  hadi hayırlısı inşallah
  Cevapla