Bakan Pakdemirli: Hazırlıklar en kötü senaryoya göre yapıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ürün sıkıntısı olmaması için her türlü önlemi aldık. En kötü senaryoya göre hazırlığımızı yaptık" açıklamasında bulundu. Bakan Pakdemirli, 2. Dönem Buzağı Destekleme ödemelerinin yarın yapılacağını duyurdu.

Bakan Pakdemirli: Hazırlıklar en kötü senaryoya göre yapıldı
Bakan Pakdemirli: Hazırlıklar en kötü senaryoya göre yapıldı
GİRİŞ 26.11.2020 12:20 GÜNCELLEME 26.11.2020 13:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Pakdemirli, "Hiç yağmur yağmasa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var" dedi. Koronavirüs salgınında ürün sıkıntısı yaşanmaması için her türlü önmeli aldıklarını belirten Bekir Pakdemirli, "Ürün sıkıntısı olmaması için her türlü önlemi aldık. En kötü senaryoya göre hazırlığımızı yaptık" açıklamasında bulundu.

Bakan Pakdemirli'nin konuşmasından satır başları;

 

HAZIRLIKLAR EN KÖTÜ SENARYOYA GÖRE YAPILDI

"Koronavirüs salgınında ürün sıkıntısı olmaması için her türlü önlemi aldık. En kötü senaryoya göre hazırlığımızı yaptık. Gıda ile ilgili bir problem yaşamayız. 7 binin üzerinde görevli aralıksız denetim yapıyor. Yeni yasa ile cezaların da artırılmasını sağlayacağız. Bitkisel üretimimiz yüzde 5 arttı, sıkıntı yaşamayız.

 

YAĞMUR YAĞMASADA İSTANBUL'UN 3 AYLIK SUYU VAR

Barajlarda doluluk oranı yüzde 33 civarında. Hiç yağmur yağmasa bile İstanbul'un 3 aylık suyu var.

KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPCAĞIZ

Bakan Pakdemirli şöyle devam etti: “2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteği kapsamında; 599. Bin 551 yetiştiricimizin 1 milyon 570 bin buzağısı için toplam 641,6 milyon lirayı yarın saat 18.00’dan sonra ödemeye başlayacağız. İlk defa sizde söylüyorum. Taşra teşkilatında görev yapmak üzere 826 kadrolu tarım işçisi alacağız. 755 bin vatandaş gıda israfını önleme kampanyasına destek verdi.

Geçen yıla oranla orman yangınları yüzde 33 arttı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • hıdır kurşat 1 ay önce Şikayet Et
  büyük baş süt ineği kırsal kesimlerde musait yeri olanlara 1 inek verilse uygun olur
  Cevapla
 • murat 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakan köydeki kişilere teminatsiz hayvan desteği verin buyuk bas küçük baş buyuk isletmeleri desdeklemeken vaz gecin köylüyü destekleyin ve teminat istemeyin küçük baş buyuk baş hayvan verin köylü kalkınsin sizler köylü için bir şey yapmadınız bu konuda
  Cevapla
 • oguz ozgen 1 ay önce Şikayet Et
  cıflıkler zaten kazanıyo kucuk ısletmelere acın kıredıyı kım ıster evınden yurdun dan cıksın
  Cevapla