Motorine zam bekleniyor

Motorinin litre fiyatına 33 kuruş zam geldi. Söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren 28 kuruş olarak yansıyacak.

Motorine zam bekleniyor
Motorine zam bekleniyor
GİRİŞ 26.11.2020 17:38 GÜNCELLEME 26.11.2020 19:30
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre, motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan artışın ardından, zammın vergi ayarlamasıyla karşılandığı Eşel Mobil Sistemi bu yıl motorin için ikinci kez devreye alındı.

Buna göre, motorin fiyatında yaşanan 33 kuruşluk artışın 28 kuruşu pompaya yansıtılırken, kalan 5 kuruşluk artış vergiden karşılanacak.

 

Ankara'da ortalama 6,34 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,62 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 6,31 liradan 6,59 liraya, İzmir'de 6,40 liradan 6,68 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Hakan Kutlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Zam gelse bile altımda peugeot 508 gibi az yakan bir aracım olduğu sürece beni etkileyeceğini gerçekten hiç sanmıyorum.
  Cevapla
 • pirana61 1 yıl önce Şikayet Et
  dolar düşer indirim yapacaklarına zam yaparlar kimse karından olmak istemiyor yüksek kazanca devam etmek istiyor durmadan zam durmadan zam her şeye nereye kadar acaba
  Cevapla
 • Veys 1 yıl önce Şikayet Et
  Zama da zam...
  Cevapla
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkez hak etigini alir.
  Cevapla
 • Hyt. 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yazacağımı bilemedim yazsak da bisey değişmiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle