Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK) İstanbul’daki ilk satış mağazasını hizmete açtı. Kırmızı et fiyatlarının piyasaya göre yüzde 30 daha uyguna satıldığı mağazada, köfteden sucuğa, kırmızı etten tavuğa, kavurmadan, kıymaya kadar birçok ürün bulunuyor. Kıyma 35, kuşbaşı 38, biftek 45 ve bonfilenin kilosu ise 79 liradan satılıyor. Ayrıca, ürünlerin arasında servise hazır dana kıyma ve kuşbaşı konservesi de var.

Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı
Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı
GİRİŞ 25.11.2020 11:35 GÜNCELLEME 25.11.2020 12:42
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İstanbul Et İşletme Müdürlüğü bünyesinde İstanbul’da hizmet verecek olan Et ve Süt Kurumu ilk satış mağazasını Beylikdüzü’nde açtı.

 

 

Köfteden sucuğa, kırmızı etten tavuğa, kavurmadan, kıymaya kadar birçok ürün daha uygun fiyata tüketiciyle buluşacak.

TESİSE 24 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Konuya ilişkin açıklama yapan, İstanbul Et İşletme Müdürü Nevzat Serdar, et işletme tesisinin geçtiğimiz aylarda yeni yerine taşındığını söyleyerek, “Toplam depolama kapasitesi bin 300 ton olan İstanbul Et İşletmesi'nde soğuk hava depoları ve parçalama ve paketleme üniteleri ile çeşitli et işleme makineleri bulunuyor.

 

 

6 bin 300 metrekare alanda kurulan ve yaklaşık 24 milyon lira tutarında olan tesis, İstanbul ve tüm Trakya bölgesinde bulunan kamu kurumları, kuruluşlar ve diğer satış noktalarına Et ve Süt Kurumu ürünlerini ulaştırıyor” dedi.

80 ÇEŞİT ÜRÜN VAR

Tüketicilere, kırmızı et, tavuk ve şarküteri ürünlerini Et ve Balık Kurumu markası ile ulaştıracaklarını belirten Serdar, Her et işletmemizin olduğu ilde mağazamız vardı, bu geleneğimizi de İstanbul’da sürdürmek istedik, ayrıca mağaza açılmasına yönelik bölgede yoğun talep görüyorduk. Ürün yelpazemiz çok geniş, 70-80 çeşit ürünümüz var.

TALEP YOĞUN

Vatandaşın daha ilk günden yoğun talep gösterdiğini aktaran Serdar, “Daha çok yerde açılmasını istediklerini söylüyorlar. Türkiye genelinde 17 mağazamız bulunuyor. İstanbul’un herhangi bir ilçesinde başka mağazamız yok. Bizim olmazsa olmazımız gıda güvenirliği, ürünün takip edilmesi ve hijyendir. Bu konuda devlet kurumu olarak öncü görevimiz vardır, bundan kesinlikle taviz vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Mağazaya alışveriş yapmak için gelen Enver Canbaz, “Et fiyatları dışarıya göre uygun, kavurma ve kıyma alacağım. Dışarıda herhangi bir kasapta Kavurmanın kilosu 100 lira diye biliyorum, burada ise 51 lira, bana fiyatı çok uygun geldi” dedi.

“FİYATLAR UYGUN”

Nuriye Çelebi “İlçemize böyle bir mağaza gerekiyordu, ben beğendim. Fiyatlar daha iyi, kıyma, tavuk, sucuk ve kavurma aldım” diye konuştu.

Osman Çelebi de fiyatların çok uygun olduğunu ve mağaza açıldığı için sevindiklerini söyledi.

Berkan Mutlu ise “Böyle bir mağazanın açılmasını bekliyorduk, ürünlerin fiyatları uygun. Her çeşit et ürünü de var, pastırma ve kırmızı et aldım. Dışarıya göre fiyatların yüzde 30 daha uygun olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • zekai 1 ay önce Şikayet Et
  Nerde burası
  Cevapla
 • MÜKERREM 1 ay önce Şikayet Et
  şu an et süt kurumu olan yerler çin malı mı yani
  Cevapla
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Nasıl ya ? Başak Şehir de iki tane var onlar çakma mı ?
  Cevapla
 • Esk 1 ay önce Şikayet Et
  Tabi ki çakma fiyatlarından belli olmuyor mu
  Cevapla
 • fevzi 1 ay önce Şikayet Et
  magazaları çogaltın
  Cevapla
 • medo 1 ay önce Şikayet Et
  Her fırsatta, her seçim döneminde gıda piyasasını elinde tutun yamyamlara fırsat vermemek için. Et balık kurumu, Toprak Mahsulleri ofisi Tarım kredi kooperatifleri. Tüm şehirlere makul bir karla satış yapacak şekilde, yeterince mağaza açması lazım. Yoksa bu fırsatçıların hakkından gelinmez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle