Bakan Koca duyurdu: Kadrolar belli oldu 12 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Koca, alımı yapılacak 12 bin sağlık personelinin 7 bininin hemşire, 1700'ünün ebe, 2 bin 864'ünün sağlık teknikeri/teknisyeni olacağını açıkladı

Bakan Koca duyurdu: Kadrolar belli oldu 12 bin personel alınacak
Bakan Koca duyurdu: Kadrolar belli oldu 12 bin personel alınacak
GİRİŞ 24.11.2020 08:42 GÜNCELLEME 24.11.2020 09:20
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı yazılı açıklamada, 12 bin sağlık personeli alımına başlayacaklarını bildirdi.

 

 

Bakan Koca, "Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 7 bini hemşire, 1700'ü ebe ve 2 bin 864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak" dedi.

 

 

'SAĞLIK CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN'

Bakan Koca, 12 bin pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listelerin ÖSYM Başkanlığı'na teslim edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • ATANAMAYAN D. Hekimi 3 ay önce Şikayet Et
  5.000 diş hekiminin işsiz olduğu ve atama beklediği yerde yılda sadece 400 diş hekimi alınması ne komik. Üstelik kura denilen saçmalıkla eski mezunlar beklerken yeni mezunların alınması , kurada hiçbir ölçütün ve önceliğin olmaması da cabası . Ne zamana bu soruna el atacaksınız sn BAKAN.
  Cevapla
 • dikkatli. 3 ay önce Şikayet Et
  hadi hemşireyi anladıkta 1700 ebe ne ya allahaşkına 91 puanlı fizyoterapistlere neden 100-200 kadro veriliyor, yazık bu çocuklara hepsi tıp seviyesinin öğrencileri
  Cevapla
 • Fizyoterapist 3 ay önce Şikayet Et
  Tıp seviyesinde değiliz lakin atamalarımızın az olduğu görüşüne katılıyorum.
  Cevapla
 • Salih 3 ay önce Şikayet Et
  Paramedik alımı niye yok? Bunun mantığı nedir?
  Cevapla
 • akif 3 ay önce Şikayet Et
  terzi lazımmı
  Cevapla
 • kemal 3 ay önce Şikayet Et
  yazıklar olsun hele bu khk ve kitlere önce kadrolarını verin ondan sonra alım yapın
  Cevapla
 • Alper 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle