İmamoğlu'na zor soru: Nerede bu paralar başkan?

İBB'nin iki yılda İstanbul yatırımlarını yüzde 32 azalttığına dikkat çeken İBB Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun vakıf ve derneklere aktarıldığını iddia ettiği sözde paraların nerede olduğunu sordu.

İmamoğlu'na zor soru: Nerede bu paralar başkan?
İmamoğlu'na zor soru: Nerede bu paralar başkan?
GİRİŞ 22.11.2020 11:43 GÜNCELLEME 22.11.2020 11:43
Bu Habere 128 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü toplantıda Sosyal Yardım Ödeneği'nin bütçede düşürülmesine tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, "Bizim dönemimizde Sosyal Yardım Ödeneği'nin bütçeye oranı %3 idi. İBB Başkanı mayıs ayında Sosyal Yardım Ödeneği bütçesini % 3'ten % 15'çıkartmak istediğine dair bir teklif sundu. Biz de kabul ettik. Kendisin de bize teşekkür etti. Bütçede % 2’ye düşürdüğü sosyal yardımı, yönetmelikten tamamen çıkarıyor. İstanbul’daki garip gurebanın hakkını sizin keyfi uygulamalarınıza terk etmeyeceğiz. Bu yönetmeliği değiştirmenize müsaade etmeyeceğiz. Bu bütçede gelecek perspektifi yok, çünkü yeni yatırımlar yok" dedi. 

 

 

"MERKEZİ HÜKÜMETTEN PAY GELMEZSE İBB YÖNETİMİ MUSAKKA BİLE YİYEMEZ"

NEREDE BU PARALAR BAŞKAN?

 

 

İBB'nin iki yılda İstanbul yatırımlarını yüzde 32 azalttığına dikkat çeken İBB Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun vakıf ve derneklere aktarıldığını iddia ettiği sözde paraların nerede olduğunu sordu. 

Göksu, İmamoğlu'na şu soruları yöneltti:

"2019 senesinde 11 milyar 300 milyon 995 bin TL olan yatırım bütçesi, 2021 senesinde 9 milyar 345 milyon 589 bin TL’ye gerilemiş. Yani yatırımlara ayrılan payın 2 senede yaklaşık yüzde 32 azaldığı görülüyor. İstanbul için yeni kaynaklar yok. Çünkü beceri ve performans yok, vizyon yok. İmamoğlu, seçim sürecinde yeni kaynaklar bulacağı, İstanbul’un bütçesini yüzde 50 artıracağı sözünü vermişti. Bu bütçede bunların hiçbirini göremiyoruz. Hani İstanbul nimetti? Hani İstanbul’un kaynakları İstanbul’a yeter ve artardı? Hani vakıf ve derneklere aktarılan paralar vardı? Sadece o kaynakları keserek çok büyük yatırımlar yapacaktınız? Nerede bu paralar Başkan? Yoksa bu bütçede olmayan başka yerlere mi gidiyor o paralar?"

"MUSAKKA BİLE YİYEMEZSİNİZ"

Merkezi hükümetten gelen pay olmadan İBB'nin İstanbul'u yönetemeyeceğini söyleyen Göksu, "2019 senesi bütçesinde İBB’nin öz kaynaklarının bütçeye oranı yüzde 24 idi. Şu an yüzde 19 olmuş. Sadece bu tablo bile sizin İstanbul’u yönetme kabiliyetiniz olmadığını göstermektedir. Yani bırak yeni kaynak oluşturmayı, merkezi hükümetten gelen pay olmazsa musakka bile yiyemeyeceksiniz" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 128
 • Sünûhat 4 gün önce Şikayet Et
  “Evet, İstanbul siyaseti, İspanyol hastalığı gibi bir hastalıktır.
  Cevapla
 • ver yansın 4 gün önce Şikayet Et
  eşe dosta ve en başta cebren hdpkk ya aktarmıştır.
  Cevapla
 • Neriman 4 gün önce Şikayet Et
  Paralar hdp ortaklarina gidiyor millete sunulan hicbisey yok millet sandi hersey cok güzel olucak daha berbat oldu olucakta atatürkün partisi diye bulara oy verenler bilinki bunlarin atatürkle uzaktan yakindan ilgisi yok bir türk asla disariya türkü sikayet etmez yada türk düsmani olan heykel diktirmez yada pkk isbirligi yapmaz bunlar asla atatürkün adini kullanaraktan gelen türkün asla yaninda olmayan insanlardir. Ben atatürk cocugu olarak bunlari reddediyorum
  Cevapla
 • racul 4 gün önce Şikayet Et
  sizde istemiyosunuz ki adam tatil yapsın.siz onu tatil yapıyo sanıyosunuz ama o tatil yapmıyo kim bilir ne yapıyooo..
  Cevapla
 • Vatandaş 4 gün önce Şikayet Et
  Allah'ın ayetlerini az bir değere sattılar da, böylece insanları Allah yolundan engellediler. Onların yaptıkları gerçekten ne kötüdür! Tevbe suresi 9. ayet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle