Bu sistem doğalgaz faturalarını yüzde 50 düşürüyor

Isı yalıtımı (bina mantolama) yapılan binaların dış cephesi zorlu hava şartlarında dayanıklı hale gelirken, doğalgaz faturalarını da yüzde 50 düşürüyor.

Bu sistem doğalgaz faturalarını yüzde 50 düşürüyor
Bu sistem doğalgaz faturalarını yüzde 50 düşürüyor
GİRİŞ 21.11.2020 11:01 GÜNCELLEME 21.11.2020 11:06
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Kışa hazırlık binaların dışından başlıyor. Isı yalıtımı olmayan evler, kışın ısınma sorununa ve buna bağlı olarak da bütçeyi zorlayacak doğalgaz faturalarına maruz kalıyor.

Gaziantep Koruset A.Ş. yetkilisi Aydın Aşut, yaklaşan kış öncesi vatandaşları uyararak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Aşut, Isı yalıtımının binayı zorlu hava şartlarından korurken, ısı ve enerji tasarrufu yaptığını, ısı yalıtımının sıcak veya soğuk havanın binaya girişini engellediğini söyleyerek, Gerektiği şekilde yapılan mantolamanın evlerin aylık ısınma maliyetinde yüzde 50'ye varan oranda düşürdüğünü ifade etti. Aşut, Isı yalıtımı, enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra konutların ömrünün de uzatarak çevre kirliliğini azalttığının altını çizdi.

 

“Mantolama da dikkat edilmesi gereken hususlar”

Mantolamada dikkat edilmesi gereken hususlara değinen Aşut, “Uygulama öncesi yapının mevcut şartlarının iyi tespit edilmesi, yalıtım levhalarının yapışma mukavemetinin sağlığı için bina dış yüzeyinin doğru tahlil edilmesi gerekir. Uygulama için gerekli detayların (çatı detayları, mermerler, doğramalar vb.) doğru çözülmesi gerekir. Cephede bulunan anten, klima ünitesi, yağmur iniş boruları vb. aparatların sökümü ve ısı yalıtım uygulamasının bitiminde nerede konumlandırılacağı konularında karar verilmelidir” dedi.

 

“Firmanın referansları önemli”

Aşut firmanın referanslarının çok önemli olduğunu ifade ederek, “Uygulama yapacak olan firmadan mutlaka referansları istenmeli ve mümkünse devam eden ya da tamamlanmış en yakın binaya gidilerek uygulama ve firma hakkında bilgi toplanmalıdır. Biz firma olarak pandemi döneminde vatandaşlarımızın yanındayız. Bu kapsamda vatandaşlara ödeme kolaylığında iş sonu ödeme seçeneğini getirdik. Bütün işleri teslim ettikten sonra peşinatsız senetle 24 ay, kredi kartı ile 12 taksitlerle herkesin bütçesine hitap ediyoruz. Uygun koşullarda binanızın izolasyonunu yaparsanız hem kış hem de yaz sizin için bahar havasında geçer” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
doğal gaz fatura
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ahmet Yılmaz 3 gün önce Şikayet Et
  Şuanda apartmanımıza yalıtım yaptırıyoruz. Farkedilir derecede ısı yalıtımı sağlanıyor. Ama en önemlisi yaptıracağınız firma ve ustalar. Biz sürekli kontrol ediyoruz, uyarıyoruz. Yoksa baştan savma yapıyorlar. Mutlaka referansları ile ve apartman yöneticileriyle görüşün, memnun kalıp kalmadıklarını sorun. Sözleşmemiz en ince detaylara kadar yapın.mantolama firmasının sözleşmesini önceden alın inceleyin, eklenecek veya çıkarılacak maddeleri tespit edip ona göre sözleşme yapın.
  Cevapla
 • adil poyraz 4 gün önce Şikayet Et
  turkiye ısı yalitiminda cok garip bir ulke, yalanin bini bir para.. sadece duvarda mantolama yapilarak yuzde 50 tasarruf saglanmaz. asli yuzde 25 dir, o da en az 10-12 cm kalınlığında olursa. yuzde 25 dogramalar, yuzde 25 tavan ve yuzde 25 tavan yalıtımı tasarruf saglar. hava sızdırmazlığı ve ısı kopruleri de önemli.. pasif evler hakkinda inceleme yapanlar gercek yalitimin ne oldugunu anlar.
  Cevapla
 • Sadi 4 gün önce Şikayet Et
  Doğrusu filli boya dalmaçyalı % 50 ısı tasarrufu
  Cevapla
 • Aysel 4 gün önce Şikayet Et
  Büyük şehirlerde bile doğal gaz ucuzken nazillide neden çok pahalı
  Cevapla
 • Dadaş 4 gün önce Şikayet Et
  Erzurum' da olmadığınıza bence dua edin biz ne yapalım burada
  Cevapla
 • pusula 4 gün önce Şikayet Et
  faturalardan gereksiz vergileri , vurgunları kaldırsınlar , fatura zaten %50 düşer
  Cevapla
 • serkan 4 gün önce Şikayet Et
  ama sen hiç bir tedbir alma, senin dediğin olsa herkesten fazla yine sen ödersin yine aynı şeyi söylersin. Marmara bölgesi, 147m2 çift yalıtım, yoğuşmalı kombi, 7/24 açık şubatın en soğuk zamanı bile ödediğim fatura 300 civarı. evde tişörtle takılıyoruz, bilginize.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle