Kızılay ve Coca-Cola depremin yaralarını birlikte saracak

İzmir'de yaşanan deprem felaketi sonrası ilk andan itibaren bölgeye destek elini uzatan Türk Kızılay, Global Coca-Cola Vakfı’nın yaptığı 3,5 milyon liralık nakdi yardımı depremzedelere ulaştıracak. Yapılan yardımla depremzedelerin gıda, su, battaniye ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin karşılanması amaçlanıyor.

Kızılay ve Coca-Cola depremin yaralarını birlikte saracak
Kızılay ve Coca-Cola depremin yaralarını birlikte saracak
GİRİŞ 19.11.2020 15:30 GÜNCELLEME 19.11.2020 15:30

152 yıllık tarihiyle ve gönüllülerden aldığı desteklerle günümüzde küresel bir iyilik hareketine dönüşen Türk Kızılay, İzmir depreminin yaralarını sarmaya devam ediyor. Kızılay’ın deprem bölgesinde üstlendiği barınma, beslenme, sağlık, yaşam malzemeleri, psikodestek gibi faaliyetler, gönüllülerin ve bağışçıların yoğun destekleriyle aralıksız sürüyor. Global Coca-Cola Vakfı, İzmir’deki depremzedelere ulaştırılmak üzere 3,5 milyon liralık nakdi yardımı Kızılay’a bağışladı.

Bağış sonrası düzenlenen imza töreninde söz alan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından Kızılay, ülkemizde ve tüm dünyada yürüttüğü yardım operasyonlarını tamamen gönüllülerimizin kıymetli destekleriyle sürdürmektedir. 152 yıl boyunca bu ülkenin insanlarına en zor zamanlarda yardım ederek, toplumun ortak hafızasında çok kıymetli bir yere sahip olan Kızılay, bugün de İzmir depremi sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için seferberlik halindedir. Yaşanan sarsıntı sonrası binlerce gönüllümüzün büyük destekleri sayesinde, İzmir’e yardım elimizi uzattık. Coca-Cola Vakfı da büyük bir duyarlılık göstererek, depremzedeler için kıymetli bir bağışta bulundu. Türk halkı ve depremzedeler adına Coca-Cola Vakfı’na verdikleri destekten ötürü teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

Başarır: Depremzedeleri yalnız bırakmayacağız

Coca-Cola İçecek CEO'su Burak Başarır da uzun yıllardır duyarlı, yenilikçi ve sürdürülebilir projelerle toplumun yanında yer aldıklarını söyleyerek, İzmir depreminde üstlenilen çalışmalardan ötürü Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’a teşekkür etti. Başarır, “ “Coca-Cola Türkiye olarak zor zamanları aşmanın en iyi

yolunun daima birlikte ve dayanışma içinde hareket etmek olduğuna inanıyoruz. Özellikle, bu yıl pandemi sürecinde, Global Coca-Cola Vakfı’nın da katkısıyla sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere süreçten etkilenenlere destek olarak ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalıştık. Büyük bir özveriyle depremzedelerin yardımına koşan Kızılay’ın bu gayretlerine, Seferihisar ve çevre ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine öncelikli olarak su ve ilk yardım desteği sağlayarak dahil olduk. İzmir fabrikamız, tüm saha satış ekiplerimiz ve bayilerimizin de yoğun çalışmalarıyla hızla desteğe koştuk ve acil ihtiyaçları gidermek amacıyla tüm imkanlarımızı seferber ettik.

Şimdi de İzmir’deki yaraların daha hızlı sarılması için Kızılay’a nakdi bağışta bulunarak, depremzedelere yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Bu kapsamda depremden etkilenen ihtiyaç sahiplerine gıda, su, battaniye ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin karşılanması amacıyla yardım çeki sağlanacak. Coca-Cola Türkiye olarak Türk Kızılay ile birlikte yaraların sarılmasına ve her zorlukta güçlenerek ayağa kalkılmasına destek olmayı sürdüreceğiz. Bir kez daha depremzedelerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Kızılay’a özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Coca-Cola pandemi döneminde de sahadaydı

Coca-Cola Vakfı tıpkı deprem sonrasında olduğu gibi, bu yıl pandeminin başlamasıyla özellikle sağlık çalışanları için örnek çalışmalara imza attı. Coca-Cola Vakfı, yine Türk Kızılay ile birlikte Türkiye genelindeki 24 Devlet Üniversite Hastanesinde görevli çalışanlar için dezenfektan, siperlik, maske, eldiven, gözlük, tulum ve galoştan oluşan çok sayıda medikal malzemeyle toplamda 10 milyon TL tutarında bir maddi destek sağlamıştı. Coca-Cola Vakfı ayrıca, salgından etkilenenlere destek olmak için global olarak 120 milyon doların üzerinde bağış desteği sağlayacağını açıklamıştı. Bu desteğin, Türkiye dahil tüm dünyada sağlık çalışanları için tıbbi malzeme ve içecek yardımı, ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı olarak hayata geçirileceği belirtilmişti.

ETİKETLER
EKONOMİ coca cola
YAZDIR