Gayrimenkul alacaklar dikkat! İşte, güvenli tapu devri için yapılması gerekenler…

Gayrimenkul yatırımı, kazançlı olduğu kadar hırsızlık ve dolandırıcılık gibi birtakım olumsuzluklar nedeniyle bir anda ciddi maddi kayıplara dönüşmeye açık bir yatırım alanı. Bu nedenle tapu devri sürecine geçerken tarafların birbirini tanımamasından dolayı hem alıcı hem de satıcı için güven problemi yaşamak oldukça normal bir durum. Tabii bir de paranın çalınması gibi dış etkenleri de düşünmek gerekiyor.

Gayrimenkul alacaklar dikkat! İşte, güvenli tapu devri için yapılması gerekenler…
Gayrimenkul alacaklar dikkat! İşte, güvenli tapu devri için yapılması gerekenler…
GİRİŞ 11.11.2020 13:12 GÜNCELLEME 01.12.2020 13:30
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Neyse ki artık Tapu Güvenilir Hesap var! Peki, Tapu Güvenilir Hesap nedir ve ne gibi kolaylıklar sağlar? Sizin için araştırdık.

Tapu Güvenilir Hesap nedir?
Tapu Güvenilir Hesap, gayrimenkul alışverişi konusunda anlaşan alıcı ve satıcının, tapu ile satış bedelini aynı anda güvenli bir şekilde el değiştirebilmeleri için geliştirilmiş bir hesaptır. Bu hesap sayesinde alıcı tapuyu üzerine aldığı an, satıcının hesabına satış bedeli aktarılır.

 

 

Tüm riskleri ortadan kaldırıyor
Gayrimenkul alım-satım sürecine gelindiğinde; satıcı, “ya paramı alamazsam” veya “ya paralar sahte çıkarsa” stresi yaşayabiliyor. Bunun yanı sıra alıcı ise “ya paramı alıp tapuyu vermezlerse” veya “ya şubeden çıkışta paramı çaldırırsam” kaygısı taşıyabiliyor. Tüm bu stres ve kaygılar üzerine geliştirilen Tapu Güvenilir Hesap, gayrimenkul ile satış bedeli olan nakdin eş zamanlı olarak el değiştirilmesini sağlayarak taraflar arasında güven ortamı oluşturuyor.

Son derece hızlı ve pratik
Şubeye gidip satış bedelinin çekilmesi, tapu harçlarının yatırılması ve tapudan sıra almak gibi süreçlerin hepsi hem alıcı hem de satıcı açısından belli bir süre alıyor. Tapu Güvenilir Hesap sayesinde tüm bu süreçler eş zamanlı ilerlediği için alım-satım işlemleri oldukça hızlı ve pratik bir şekilde sonuçlanabiliyor.

Emlak Katılım’dan bir ilk olan Tapu Güvenilir Hesap nasıl çalışır?
Tapu Güvenilir Hesap, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankası arasında yapılan protokol sayesinde tüm tapu dairelerine entegre bir sistemle çalışıyor. Ortak sistem üzerinden alınan veri akışı doğrultusunda taraflar; tapu harcı ve diğer ödemelerini sistem üzerinden kolayca gerçekleştirebiliyor, tapu devri ve taşınmaz bedeli transferini eş zamanlı olarak yapabiliyorlar. Emlak Katılım, bir ilke imza atarak hizmete sunduğu Tapu Güvenilir Hesap uygulaması ile gayrimenkul alım satım işlemlerini güvence altına alıyor.

 

Emlak Katılım Tapu Güvenilir Hesap ile paranız da tapunuzda güvende!

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

ETİKETLER
Katilim
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Ökkeş 5 ay önce Şikayet Et
  Malı olan alip satan dusunsun banane
  Cevapla
 • smmm 5 ay önce Şikayet Et
  alman müşterimden öğrendim. onlar şöyle yapıyor. noterin bloke bir hesabı var. alıcı parayı noterin hesabına yatırıyor. bizde tapu işlemi yaptığı için alıcı parayı tapunun hesabına yatırmalı. işlem tapuda bitince imzalar atılınca tapu dairesi parayı satıcının hesabına geçiyor. tapu devri olmadan tapu dairesi parayı satıcıya vermiyor. bunu yeni yeni bizimkiler araç satışı için noterde yapmayı düşünüyorlardı yaptılar mı bilmiyorum. zira noter de araç satışında eft yöntemiyle dolandırılan bir çok mağdur var. bu sistem net sıfır sorun.
  Cevapla
 • muhasebeci 5 ay önce Şikayet Et
  al işte bu adam.(gagit yorumu) 10 numara bir tespit. vatandaşı dürüst olan ülkede sisteme gerek yok. bizde devlete vergi vermiyim de ne olursa olsun mantığı var
  Cevapla
 • gagit 5 ay önce Şikayet Et
  almanyada 1milyonluk ev birmilyon gösterilir.Türkiyede vergi kaçırmak için birmilyonluk ev 200bin gösterilir.nasıl olacak o sistem????
  Cevapla
 • MURAT 5 ay önce Şikayet Et
  Az vergi vermek için tapu değerinden düşük gösteriliyor bu sebeple alış veriş genelde elden yapılıyor.
  Cevapla
 • Mert 5 ay önce Şikayet Et
  Zaten satış bedeli için Tapu-Takas var ve tapu harç ve döner sermaye ücretleri TKGM sitesinden online olarak ödeniyor
  Cevapla
 • Kayserili 5 ay önce Şikayet Et
  Süpersin EmlakKatılım. Korkanların biride benim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle