Dolarda seçim dalgası! İşte ilk rakamlar...

ABD seçimlerinde nihai sonuçlar beklenirken dolar yeni güne 8.44, Euro ise 9.91 liradan başladı.

Dolarda seçim dalgası! İşte ilk rakamlar...
Dolarda seçim dalgası! İşte ilk rakamlar...
GİRİŞ 05.11.2020 09:10 GÜNCELLEME 05.11.2020 09:33
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

ABD seçimlerinde henüz kazanan ilan edilmezken, bu belirsizlik sebebiyle dün dolarda 8.39-8.51 aralığında büyük bir dalgalanma yaşandı. Dolar 4 Kasım'ı 8.43 liradan tamamladı.

 

 

Dolar yeni güne 8.44, Euro ise 9.91 liradan başladı.

ABD Seçimlerinde dün ABD piyasalarında Joe Biden zaferi olumlu bir şekilde fiyatlansa da henüz bir kazanan ilan edilmedi. Başkan Donald Trump ve ekibi bazı eyaletlerdeki sayım sürecine ve sonuçlara itiraz edeceklerini belirtti.

 

 

KORONAVİRÜS RİSK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bu sebeple ABD seçimleri etrafında bir süre belirsizlikler yaşanabilir.

Bunun yanında koronavirüs salgını da hız kaybetmeden tüm dünyada devam ediyor. Avrupa ülkeleri yeni kısıtlamaları uyguluyor. Koronavirüsün 2. dalgası son birkaç gündür ABD seçimlerinin gölgesinde kalsa da küresel ekonomi için en önemli risk olmaya devam ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Ccc 10 ay önce Şikayet Et
  Buna müdahelede bulunacak yer hazine bakanlığı, serbest bırakmamak lazım. Bu değer kaybı paranın alım gücünü zayıflatır ve zamlar vatandaşı yıpratır . Allah hükümetimize yardımcı olsun zor bir sınavdan geçiyoruz ..
  Cevapla
 • Bora 10 ay önce Şikayet Et
  Kaldırın doları euro yu gitsin bitsin eldekiyle yetinelim eski günlerdeki gibin
  Cevapla
 • Serten 10 ay önce Şikayet Et
  Yahu nedir şu dolardan çektiğimiz ne alırsak fiyat yükseliyor herkes doları bahane ediyor artık dolardan midemiz bulanıyor yasaklayın öyle bedel ödeyelim şimdi her gün bedel ödüyoruz
  Cevapla
 • Gakko 10 ay önce Şikayet Et
  Dünya nın neresinde bir şey olsa hep bizi vuruyor ne saçmalık insanın dövize ekonomiye tahammülü kalmadı artık yazık madem baş edemiyoruz yasaklayın Euro ve doları
  Cevapla