Bakan Twitter'dan duyurdu: 3 ülkede vardı, artık bizde de var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türkiye, tüm insanlığın hizmetinde. Uluslararası Uydu Tabanlı Deniz ve Hava Arama Kurtarma Sistemimize dünyada sadece 3 ülkede bulunan sanal uydu sinyal verici simülatörünü ekledik" dedi.

Bakan Twitter'dan duyurdu: 3 ülkede vardı, artık bizde de var
Bakan Twitter'dan duyurdu: 3 ülkede vardı, artık bizde de var
GİRİŞ 03.11.2020 12:53 GÜNCELLEME 03.11.2020 12:54
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Uluslararası Uydu Tabanlı Deniz ve Hava Arama Kurtarma Sistemi'ne, sanal uydu sinyal verici simülatörü eklediklerini belirtti.

 

 

Karaismailoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu sistemle 5 ülkeye koordinatörlük hizmeti verdiklerini ifade etti.

Bakan Karaismailoğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

"Türkiye, tüm insanlığın hizmetinde. Uluslararası Uydu Tabanlı Deniz ve Hava Arama Kurtarma Sistemimize dünyada sadece 3 ülkede bulunan sanal uydu sinyal verici simülatörünü ekledik. Gürcistan, Ukrayna, İran, Irak ve Afganistan'a koordinatör ülke olarak hizmet veriyoruz."

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • memo-se 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH yardımcıları olsun, İNŞALLAH.
  Cevapla
 • Canım Türkiyem 2 ay önce Şikayet Et
  Deprem sonrası değil, deprem öncesi tedbirler bizim ülkemizde var mı? İnsanlar her an çökmeye hazır binalarda yaşamak zorunda kalıyorlar mı? Niçin bu evlerde yaşamak zorunda kalıyor insanımız? Sorumlusu kim? Bakkal Ahmet Amca mı?
  Cevapla
 • 16brs59 2 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah
  Cevapla
 • Deli Dumrul 2 ay önce Şikayet Et
  Bunları chp lileri nasıl anlatacaksınız? Sanal, Sinyal, Simülatör bunları böyle değil be kardeşim., çubuk deyin, direk deyin. Anten deyin lüfen. Sonra olayı anlamayıp, trene bakmayı tercih ediyorlar.
  Cevapla
 • Fatih 2 ay önce Şikayet Et
  Şükürler olsun.. Bu tür çalışmalara vesile olan sayın devlet yetkililerine ve tüm milletimize teşekkürlerimi sunuyorum.
  Cevapla